Йдеться про суму у 17,6 мільярда франків (понад 19 мільярдів доларів. Чи віддадуть їх Україні?
Один із найбільших швейцарських банків Credit Suisse (CS) заблокував понад третину російських активів, зареєстрованих у Швейцарії. Йдеться про суму у 17,6 мільярда франків (понад 19 мільярдів доларів). Загалом у Швейцарії може зберігатися близько 50 мільярдів російських активів.
Про це пише швейцарське видання Sonntags Zeitung з посиланням на інформацію, отриману від банку.
Видання опублікувало фото фінансиста Ульріха Кьорнера, директора банку CS з влучним підписом: "Погані цифри і багато російських грошей".
"Відтоді, як Володимир Путін вторгся в Україну та спричинив кровопролитну агресивну війну, західні країни перевершили себе, ввівши санкції проти олігархів. А в деяких випадках також проти російських державних органів. Швейцарія прийняла санкції ЄС і заблокувала російські фінансові активи на суму близько 7,5 мільярдів швейцарських франків плюс 15 об'єктів нерухомості. Загальна сума російських активів склала 46,1 мільярда франків", - пише журналіст Артур Рутішаузер. .
За інформацією Sonntags Zeitung, лише близько 4 мільярдів швейцарських франків з 46 мільярдів належать особам, які потрапили під санкції Берна.
"Є інформація, що 13,6 мільярда, що залишилися, - це активи, які не підпадають під санкції безпосередньо у Швейцарії. Але де-факто вони заморожені. Чому? Бо ці кошти можуть належати особам, які опинилися в списках санкцій інших країн, а також належати російській державі і Центробанку РФ", - пише швейцарський журналіст.
Наприкінці січня міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс заявив, що його країна підтримує ідею конфіскації заморожених російських активів і використання їх для відновлення України, але банки категорично проти такої пропозиції.
"Якщо ми серйозно налаштовані на допомогу у відновленні України, ми повинні подумати про те, як ми збираємося це фінансувати", - сказав Кассіс в інтерв'ю швейцарській газеті Tages-Anzeiger. - Ми не можемо просто взяти гроші, які нам не належать, тільки тому, що ми вважаємо це морально правильним. Право власності є фундаментальним".
За його словами, влада низки країн обговорює крок конфіскації російських активів, але це має бути зроблено коректно і в рамках верховенства права.Можливо для такого кроку у Швейцарії проведуть референдум, щоб усе було законно.
Раніше Інформатор повідомляв про те, що Генеральний прокурор США Меррік Гарланд оголосив, що передає Україні конфісковані активи підсанкційного російського олігарха Костянтина Малофєєва на суму 5,4 млн доларів.
Наприкінці 2022 року президент США Джозеф Байден підписав закон, що дозволяє Мін'юсту передавати частину конфіскованих активів Держдепартаменту для допомоги Україні. При цьому можливості влади США щодо використання цих коштів обмежені. За оцінкою Світового банку, на відновлення України, що постраждала під час російського повномасштабного вторгнення, потрібно щонайменше 350 мільярдів доларів. Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн також пропонувала направити на відновлення України заморожені активи російських олігархів та активи рф.
Сполучені Штати Америки та інші західні країни тиснуть на Швейцарію через заморожені російські активи, які можна було б використати для відновлення України після російського вторгнення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут