Понад 40 градусів: як Європа та США переживають рекордну спеку

Читать на русском

Температура повітря на Сицилії вдень 19 липня наблизилася до 47 градусів

Читать на русском
Спека
Спека

Температура повітря на Сицилії вдень 19 липня наблизилася до 47 градусів

2023 рік має шанси стати найспекотнішим за всю історію спостережень. Дослідники попереджають, що теплова хвиля, що зараз накрила Європу, ставатиме інтенсивнішою, а температури продовжить зростати. 

Німеччина

Уряд Німеччини розглядає можливість введення сієсти для робітників. Група громадської охорони здоров'я рекомендувала, за прикладом Іспанії, запровадити післяобідній відпочинок під час особливо спекотних днів, щоб зберегти ефективність робітників і знизити можливі ризики для здоров'я.

Італія

В Італії намагаються впоратися з масовим напливом пацієнтів, які потребують медичної допомоги з приводу захворювань, пов'язаних зі спекою. В останні кілька днів на узбережжі Середземного моря, зокрема в Італії та Греції, туристи щодня непритомніли, оскільки температура повітря піднялася до рекордних 42°C. Медики попереджають, що хвилі тепла насправді є "невидимими вбивцями", які з кожним роком використовують дедалі вищі температури.

 

Температура повітря на Сицилії вдень 19 липня наблизилася до 47 градусів за Цельсієм. Щонайменше у 20 містах Італії продовжує діяти впроваджений владою підвищений рівень небезпеки через спеку. Йдеться, зокрема, про Рим, Флоренцію та Болонью.

 

Італійські метеорологи вже назвали цю європейську спекотну хвилю "Цербером" - так звали триголового пса-монстра із Дантового "Пекла". Минулий місяць став найспекотнішим за історію спостережень програми кліматичного моніторингу ЄС. А найвищу температуру, яку будь-коли фіксували в Європі, була 48.8C на Сицилії у серпні 2021 року.

США

У США спека вразила переважно південний захід. У хвилю високих температур потрапили понад 110 мільйонів американців від Флориди до Техасу і Каліфорнії. Споживання електрики у Техасі побило попередні рекорди, а кондиціонер є єдиним способом отримати якусь придатну для життя температуру.

Чого очікувати далі

Дослідники попереджають, що невдовзі Європу накриє ще одна теплова хвиля — людству доведеться зіткнутися з неймовірно високими температурами на суходолі та морі, а також із наслідками спеки у вигляді посухи та лісових пожеж. Метеорологічне агентство ООН попереджає, що температура в південній Європі може побити попередній рекорд, установлений на Сицилії 2021 року, коли стовпчик термометра піднявся до 48,8 °C.

ООН б’є на сполох

Аномально спекотна погода, що встановилася в низці регіонів світу, призводить до значного збільшення навантаження на системи охорони здоров'я, заявили у Всесвітній організації охорони здоров'я.

"Надзвичайно спекотна погода чинить підвищений тиск на системи охорони здоров'я", - сказав голова ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.

Він зазначив, що спека часто посилює проблеми зі здоров'ям, які раніше існували у людей, і призводить до передчасної смерті та інвалідності. За його словами, найбільшу небезпеку така погода становить для літніх людей, дітей, а також малозабезпечених. Гендиректор організації зазначив, що ВООЗ разом із Всесвітньою метеорологічною організацією працює над наданням підтримки країнам, які зіткнулися з аномальною погодою. 

Під час спеки людям радять випивати не менше двох літрів води на день, і утриматися від алкоголю та кави, які викликають дегідрацію.

Як раніше повідомляв Інформатор, 18 липня у Франції та Італії були побиті температурні рекорди - стовпчики термометрів в цих країнах піднялися до найвищого рівня за всю історію спостережень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.