Понад 30 країн та ЄС ухвалили декларацію про підтримку відновлення України: що передбачає документ

Союзники допоможуть Україні перейти від економічної стійкості до економічного відродження, також на відбудову країни працюватимуть доходи від заморожених російських активів

Відновлення України
Союзники України зобов'язались забезпечити, щоб Росія не змогла досягти своїх цілей

У Нью-Йорку відбулася зустріч форматі "Група семи" разом з Україною. Понад 30 країн та ЄС ухвалили Спільну декларацію про підтримку відновлення та реконструкції України. Підтримка в межах цього документа має стати відчутною вже цьогоріч.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента України. Під час зустрічі виступили президент Володимир Зеленський та лідери США, ЄС, Британії, Італії та Канади.

"Я сповнений рішучості забезпечити, щоб Україна мала те, що їй потрібно для перемоги та боротьби за своє виживання. Завтра я оголошу низку дій для прискорення підтримки українських військових", - заявив президент США Джо Байден.

За його словами, союзники допоможуть Україні перейти від економічної стійкості до економічного відродження. Крім того, на відбудову країни працюватимуть доходи від заморожених російських активів.

Зеленський переконаний, що це спільне зобов’язання сприятиме відновленню нашої країни. Документ передбачає координацію відповідних зусиль через Українську платформу донорів і ця підтримка має стати відчутною вже цьогоріч.

"Це свідчить про наш спільний погляд на життя - ми захищаємо людей, і ми забезпечуємо людям можливість жити. І абсолютно виправдано, що ті, хто допомагає нам вистояти зараз, першими - разом з Україною - отримають користь від масштабної відбудови", - наголосив Зеленський.

Декларація складається з декількох пунктів. Головні з них такі:

  • всебічне сприяння відбудові України на її шляху до членства в ЄС;
  • координація підтримки через Українську платформу донорів;
  • надання до кінця року додаткової фінансової підтримки на суму близько 50 млрд доларів коштом доходів від заморожених активів РФ, частину з яких спрямують на оборону. 

Підписанти зобов'язались забезпечити, щоб Росія не змогла досягти своїх цілей, а Україна після закінчення війни мала стійку до кремлівських загроз економіку. В ОП зазначили, що спільна декларація відкрита для підписання.

Зеленський у США

Президент України з 22 вересня перебуває у Нью-Йорку, де закликає світову спільноту до підтримки української Формули миру, засуджує спроби деяких країн знайти альтернативні шляхи вирішення конфлікту, що фактично грає на руку Росії. Зеленський закликав міжнародну спільноту до більш рішучих дій на підтримку України та засудження агресії Росії. Він наголосив на важливості єдності в питанні захисту світової безпеки та демократії.

Президент України також зосередився на питаннях продовольчої безпеки, нагадавши, що Україна залишається одним із ключових експортерів зерна, а російська агресія ставить під загрозу глобальне постачання харчових продуктів. Він підкреслив, що допомога Україні сьогодні - це не лише підтримка однієї країни, а й захист принципів міжнародного права, які поставлені під загрозу діями Росії.

Також за минулий день, 25 вересня, Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Словенії Робертом Голобом, з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, президентом В’єтнаму То Ламом, генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, президентом Панами Хосе Муліно, з президентом Південно-Африканської Республіки Сирілом Рамафосою, з президентом Емманюелем Макроном, президентом Європейської ради Шарлем Мішелем. Зі світовими лідерами обговорили реалізацію Формули миру і подальший розвиток стратегічного партнерства.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube