На 86-му році життя відійшов у засвіти один із найяскравіших представників українського шістдесятництва - письменник, перекладач і літературознавець
Відомий український письменник, лауреат Шевченківської премії та автор понад 500 наукових і літературних праць Валерій Шевчук помер на 86-му році життя. Про його смерть 6 травня повідомила донька. Останні дні життя її батько перебував у тяжкому стані, повідомила Юліана Шевчук.
У своєму дописі на Facebook Юліана Шевчук зазначила, що останні дні батько тяжко хворів.
"Відійшов у вічність на 86-му році життя мій батько, письменник Валерій Шевчук. Закінчилися його земні страждання... Відмучився сам і відмучив нас... Вічне спочивання пошли йому, Господи, а світло споконвічне нехай йому світить. Спочивай у мирі, тато! Батько помер в реанімації лікарні "Феофанія". Останні дні перебував у дуже тяжкому стані", - написала вона.
Валерій Шевчук народився 20 серпня 1939 року в Житомирі. Свій літературний шлях він розпочав ще у 1961 році з оповідання "Настунька" про Тараса Шевченка, опублікованого у збірці "Вінок Кобзареві". Відтоді не полишав письма, ставши одним із чільних представників так званої житомирської школи прози.
Його творчий доробок - це десятки художніх книг, дослідження й інтерпретації української середньовічної літератури, переклади барокової поезії, наукові статті з історії літературного процесу. Серед найпомітніших його праць - романи "Дім на горі", "Тепла осінь", "Чотири сестри", історичний роман "На полі смиренному" та есеїстичне "Мисленне дерево".
Загалом Валерій Шевчук залишив по собі близько 500 наукових і публіцистичних статей, а також низку перекладених і укладених староукраїнських текстів, зокрема "Пісні Купідона" та "Літопис Самійла Величка".
Письменник був удостоєний численних національних і міжнародних відзнак, зокрема Шевченківської премії, премії фонду Антоновичів, а також літературних премій імені Євгена Маланюка, Олени Пчілки, Івана Огієнка, Олександра Копиленка. У 2011 році його іменем заснували премію в галузі прози при Житомирському державному університеті імені Івана Франка - вона вручається за найкращу прозову книжку року, написану українською мовою.
Минулого року, 16 квітня, стало відомо про смерть відомого українського письменника і громадського діяча Дмитра Капранова. Він помер у віці 56 років. Разом з братом Віталієм Капрановим Дмитро був відомий як письменник, публіцист та громадський діяч. Брати співзаснували видавництво "Зелений пес", яке публікувало українську літературу, зокрема твори самих Капранових та інших сучасних авторів. Вони також були авторами низки книг, серед яких "Казки Діда Панаса", "Гімн", "Гамлет" та "100 років української революції".
23 липня 2023 року на 85-му році життя зупинилось серце Віктора Проніна. Він був прозаїком, сценаристом, журналістом, визнаним майстром детективного жанру. За його творами зняті відомі фільми: “Ворошилівський стрілець” та “Жіноча логіка”.
13 травня 2022 року помер відомий на Переяславщині письменник, гуморист, публіцист Іван Шпиталь. Йому було 90 років. Шпиталь працював у редакції газет "Прапор перемоги", "Закарпатська правда", "Вечірній Київ". Десять років був науковим редактором щорічника "Наука і культура".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.