Поляки для українців стали ріднішими за російськомовних громадян – опитування КМІС

80% українців не готові пустити росіян в Україну навіть як туристів

Поляки для українців стали ріднішими за російськомовних громадян
Українці

Соціологи Київського міжнародного інституту соціології провели опитування, щоб дізнатися, як українці ставляться до своїх співгромадян та інших етнічних груп. Опитування показало, що українці найкраще ставляться до україномовних українців, а найгірше – до росіян, які мешкають на території росії.

У опитуванні респондентів попросили оцінити, наскільки близькі стосунки вони готові допустити з представниками різних етнічних груп. Відповіді оцінювалися за шкалою від 1 до 7, де 1 – це "згоден допустити як члена сім'ї", а 7 – "не пускав би в Україну".

Поляки для українців стали ріднішими за російськомовних громадян – опитування КМІС 1

Результати опитування показали, що українці найкраще ставляться до україномовних українців (середня оцінка – 2,03). Це означає, що більшість респондентів готові допустити україномовних українців як членів своєї родини та близьких друзів.

Далі за рівнем толерантності йдуть поляки (середня оцінка – 2,93), російськомовні українці (середня оцінка – 2,95), канадці (середня оцінка – 3,04) та американці (середня оцінка – 3,07). Дещо гірше респонденти були налаштовані до французів (середня оцінка – 3,35) та євреїв-мешканців України (середня оцінка – 3,39).

Передостанні місця у соціальній дистанції займають африканці (середня оцінка – 3,48), роми (середня оцінка – 3,51), росіяни-мешканці України (середня оцінка – 3,52) та білоруси-мешканці України (середня оцінка – 3,53).

Найгірше, що цілком прогнозовано, українці ставляться до росіян, які мешкають на території росії. 80% опитаних заявили, що не пускали б їх до України навіть у якості туристів.

Поляки для українців стали ріднішими за російськомовних громадян – опитування КМІС 2

Порівнюючи дані за 2013 рік, можна побачити, що ставлення українців до росіян та білорусів значно погіршилося. Однак це сталося лише після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Навпаки, ставлення до поляків, американців та канадців покращилося.

Поляки для українців стали ріднішими за російськомовних громадян – опитування КМІС 3

 Що ще питали в україніців?

Більше третини українців (37%) підтримують створення в Україні спеціального Уряду національної єдності з більшості фракцій у парламенті. Цей уряд би мав працювати за прикладом ізраїльського уряду національної єдності, який було створено під час війни з ХАМАСом.

Серед ймовірних очільників уряду національної єдності українці назвали 71 прізвище, зокрема, Залужного, Порошенка, Тимошенко та Мураєва. За результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології 37% українців позитивно ставляться до ініціативи створення спецуряду, 38% – нейтрально, 19% – негативно. Решта 7% не визначилися зі своєю думкою.

Також якщо б українці опинилися у грудні 1991 року, коли відбувалися президентські вибори, більшість з них підтримала б Вʼячеслава Чорновола, а не Леоніда Кравчука. Серед сучасних українців зараз 74% виразили б підтримку Чорноволу, в той час як за його опонента віддали б свій голос лише 13%. Зокрема, 81% громадян, які на той момент мали право голосу, підтримали б лідера Народного руху України. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube