Польські фермери послабили блокування кордону: як тепер пропускають українські автівки

Станом на ранок 5 березня в чергах на території Польщі загалом перебуває 2350 вантажівок

Польські фермери послабили блокаду
Протест польських фермерів

Польські аграрії та перевізники 5 березня продовжують блокувати кордон на під'їздах до шести пунктів пропуску. Найскладнішою залишається ситуація на Краківці та Ягодині, а у Шегинях поляки вирішили дещо ослабити свою блокаду.

Про те, яка ситуація на україно-польському кордоні, розповів речник ДПСУ Андрій Демченко. Він додав, що на ККП "Шегині-Медика" польські мітингувальники дещо послабили свої обмеження.

За словами Демченка, на Шегинях пропускають у сторону України 12 вантажівок протягом одного разу на 12 годин. У сторону Польщі й надалі не пропускають жодної. 

"Цієї ночі, за інформацією від польських колег, надійшла інформація, що протестувальники вирішили пропускати в бік України по 12 автівок одноразово раз на 12 годин. В бік Польщі ситуація незмінна", - повідомив Демченко.

На КПП у Ягодині поляки повністю блокують рух. На КПП у Краківці та Ягодині утворились довжелезні черги: на перетин кордону очікують  2350 вантажівок. 

Поляки продовжили свій протест до 30 квітня

Окружне управління в Кросно-Оджанському повідомило про заплановані протести фермерів в околицях міст Губіна та Кросно-Одранського. Страйк має розпочатися в середу, 6 березня, на кільцевій розв’язці між Кросно-Оджаньським та Зеленою Гурою. Очікується, що ускладнення руху на цьому перехресті будуть протягом 30 днів.

У неділю, 10 березня, від 10.00 польські фермери мають намір заблокувати прикордонний перехід у Губинку, що поблизу Губина. Очікується, що акція протесту в цьому місці триватиме понад місяць – до 30 квітня.

Чому страйкують фермери?

Фермери блокують дороги не лише в Польщі. Протести фермерів тривають у багатьох країнах Європейського Союзу, зокрема: у Бельгії, Нідерландах, Німеччині, Франції, Греції, Чехії, Італії, Угорщині та Словаччині.

Польські фермери блокують кордон: пропускають по 12 вантажівок раз на 12 годин 1

Фермери страйкують проти низьких цін на сільськогосподарську продукцію, Європейської зеленої угоди (аграрії зазначають, що вимоги ЄС стають все більш обмежувальними та невигідними для фермерів) та дешевого імпорту сільськогосподарської продукції з-за меж Європейського Союзу. Польські фермери також вимагають, серед іншого, обмеження надходження агропродовольчої продукції з України.

Фермери ЄС відчувають себе в невигідному становищі, тому що вони повинні відповідати суворим вимогам щодо обробітку землі та розведення тварин, чого не повинні виконувати фермери з-за меж ЄС. Проте продукція останніх без проблем потрапляє на ринок ЄС. На думку фермерів ЄС, це нечесна конкуренція (фермери, які не входять до ЄС, не несуть витрат на дотримання вимог ЄС). 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У цьому відео обговоримо Запорізький напрямок, чи залишиться він найгарячішою точкою або ж його варто розглядати як лише одну з багатьох можливих напрямків . А говорити про це будемо з ветераном війни Юрієм Гудименком. Долучайтеся до перегляду, щоб почути думку експерта.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube