У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Ярослава Громадзинського відкликали з посади командувача Єврокорпусу
Генерал-лейтенанта Ярослава Громадзінського, який відповідав за підготовку ЗСУ та був командувачем Єврокорпусу, звільнили з посади. Проти нього контррозвідка Польщі порушила справу, звинувачуючи у витоку секретної інформації. Офіцера зі Страсбурга екстрено повернули до країни.
Про це повідомили у Міноборони Польщі. Зазначається, що у зв'язку з отриманням нової інформації контррозвідка країни почала перевірку щодо офіцера. На посаду, що звільнила, призначили нового військового. Тож жодних проблем у командуванні відповідних підрозділів не буде.
"У зв'язку з отриманням нових відомостей було ухвалено рішення про звільнення генерал-лейтенанта Громадзінського з посади командувача Єврокорпусу та його негайне повернення до країни", – йдеться у повідомленні.
У відомстві розповіли, що йдеться про розслідування щодо допуску до державної таємниці, який генерал отримав перед тим, як був призначений на посаду. Також Громадзинський мав доступ до секретної інформації блоку НАТО, бо Єврокорпус є багатонаціональним командуванням швидкого реагування.
Єврокорпус – тактичне об'єднання збройних сил держав Європейського союзу, яке вперше з'явилося після франко-німецького саміту в Ла-Рошелі 21-22 травня 1992 року. Штаб-квартира корпусу знаходиться у французькому місті Страсбург. До неї входиться 350 офіцерів з 10 країн світу: Франції, Німеччини, Бельгії, Люксембургу, Іспанії, Італії, Греції, Туреччини, Румунії та Польщі. А франко-німецька бригада нараховує близько 5 тисяч осіб.
Агентурна мережа росії є у більшості країн світу. Час від часу агентів Кремля вдається вирахувати та притягти до відповідальності. Наприклад, у Німеччині спіймали співробітника Федеральної розвідувальної служби, який виявився шпигуном російської ФСБ. Він мав збирати дані про Німеччину та її стосунки з Україною, а також шукати, куди направили HIMARS, що поставили ЗСУ.
У серпні минулого року у Польщі затримали громадянина Білорусі, який працював з російською шпигунською мережею. Він брав участь у розвідці військових об'єктів і портів на території Польщі. Також цей чоловік займався пропагандою на користь росії. Ще одного громадянина РФ, який стежив за військовими об'єктами та передавав секретну інформацію ФСБ, затримали у Латвії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.