Польща висловила готовність збивати російські ракети та БпЛА, але є умова

Польща висловила готовність збивати російські ракети та БпЛА, але є умова

Владислав Косіняк-Камиш
Польща посилила системи ППО

Польща веде інтенсивну підготовку до протистояння російській агресії. У її рамках вона посилила системи протиповітряної оборони, щоб мати смогу захиститись від проникнення російських ракет. Але збивати ракети готова лише за умови, що вони будуть нести небезпеку країні.

Таку заяву 21 грудня зробив міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш у рамках інтерв'ю виданню "Голос Америки". За його словами, у країні доволі часто приводить у бойову готовність винищувачі F-16 через ракетні удари РФ по Україні. Проте збивати їх будуть тільки тоді, коли вони перетнуть їх повітряний простір.

"Польські F-16 готові діяти, якщо ракета загрожуватиме нашій території", – сказав він.

Міністр наголосив, що поки таких випадків не траплялось, адже жодна російська ракета не була націлена на об'єкт на польській території. Тому винищувачі просто чатували поблизу кордонів, щоб вчасно відреагувати на атаку. Косіняк-Камиш ще додав, що ситуація з повітряним простором стосується також Латвії і Румунії, де часто помічають невідомі безпілотники.

Проте збивати цілі над територію України, якщо вони навіть ворожі, Польща не буде. Для цього немає жодного рішення НАТО.

"Ми підготували систему ППО, у нас також є посилена ППО. Йдеться про аеропорт Жешув, який передається під охорону НАТО. Наші союзники Америка, Британія, Німеччина, Норвегія та інші країни захищають нас на авіабазі. І якщо цей повітряний простір буде порушено, ракета чи дрон будуть збиті," - наголосив міністр.

Захист від повітряних атак РФ

Влада України неодноразово зверталась до Польщі та інших країн з проханням про допомогу у захисті від масованих ракетних атак РФ. Проте у Варшаві поки не готові до такого кроку. Вважають, що українські Сили оборони мають відбиватися від загроз з неба самотужки.

У Румунії також відповіли відмовою на таке прохання, посилаючись на те, що ці рішення треба узгоджувати з НАТО. Члени Конгресу США закликали президента Джо Байдена надати Польщі та іншим країнам, що межують з Україною, дозвіл на знищення ворожих цілей над територією України. Проте він утримався він нього.

Варто зазначити, що останнього разу Польща підіймала авіацію у відповідь на масштабну атаку РФ по Україні 13 грудня. Декілька винищувачів патрулювали кордони. Також у стан найвищої готовності були приведені наземні системи ППО. Такі дії є запобіжними, аби встигнути захистити свої міста.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube