Мер Вовчанська непереконливо доводив, що у місті достатньо фортифікаційних споруд: розгортається скандал

Читать на русском

Наступ росіян на Харківщині: військовослужбовець Ярославський та журналіст Бутусов попередили, що Вовчанськ не готовий відбивати наступ ворога, мер Гамбарашвілі намагався переконати у зворотному, але його аргументи посилили сумніви

Читать на русском
Фортифікації у Вовчанську
Військовослужбовець прозоро натякає, що місцева влада розікрала гроші на будівництві споруд, представник МВА Вовчанська все спростовує. Колаж: Інформатор-Україна

Наступ росіян на Харківщині: військовослужбовець Ярославський та журналіст Бутусов попередили, що Вовчанськ не готовий відбивати наступ ворога, мер Гамбарашвілі намагався переконати у зворотному, але його аргументи посилили сумніви

Мер Вовчанська Тамаз Гамбарашвілі неоднозначно відповів журналістам щодо фортифікаційних споруд у місті, навколо яких розгортається справжній скандал. Своєю відповіддю, що містила суперечливі твердження, він, можливо, ненавмисно укріпив сумніви скептиків. Чи дійсно фортифікаційні споруди навколо Вовчанська є в достатній кількості, не можна оцінити об’єктивно, бо це є таємницею. Питання можна з’ясувати, лише повіривши на слово представникам влади чи військовим, що вже встигли висловитися. 

Що не так з відповіддю мера Вовчанська?

"Фортифікаційні споруди були побудовані і зараз будуються, - сказав Гамбарашвілі в інтерв’ю Радіо Свобода. - Все було побудовано, але можливо не так щільно, тому що Вовчанськ після окупації півтора року знаходиться під постійними обстрілами мінометів і артилерії. Від Вовчанська до кордону 4 км, тож було дуже важко будувати фортифікаційні споруди", - сказав Гамбарашвілі.  

Скептики одразу звернули увагу, що Гамбарішвілі каже в один і той самий час суперечливі речі: 

  • що фортифікаційні споруди було своєчасно побудовано;
  • що все було побудовано, але "можливо не так щільно";
  • що побудувати фортифікаційні споруди було дуже важко через обстріли;
  • та й на додачу, що фортифікаційні споруди будуються просто зараз. 

Тобто ця відповідь можливо посилила сумніви щодо того, чи достатньо укріплений Вовчанськ з огляду на те, що наміри ворога йти на штурм цього міста були добре відомі заздалегідь. Сумнівів додала й офіційна заява Міноборони. Там кажуть: через близкість Вовчанська до кордону надійних фортифікацій там не будували. Бетонні фортифікації будують за 17−35 км від лінії фронту. Зокрема так заявив голова адміністрації Державної спеціальної служби транспорту МОУ, бригадний генерал Олександр Яковець в ефірі телемарафону у неділю. 

"Президенту хтось лив у вуха, що Харківська область укріплена"

Скандал навколо ліній оборони у Вовчанську почався з "крику душі" військовослужбовця, командира підрозділу розвідки Сухопутних військ ЗСУ Дениса Ярославського. Він написав пост на власній сторінці Facebook, де емоційно розповів про те, що за весь цей час на Харківщині мали б збудувати бетонні укріплення в мінус три поверхи. Однак, як наполягає Ярославський, не було навіть мінних полів на першій лінії, через що росіяни зайшли в область легше, ніж мало б бути:

"За 2 роки на українському кордоні повинні були стояти бетонні укріплення в мінус 3 поверхи! А не було навіть мін. Ми приходимо до думки, що це або шалене злодійство, або навмисний саботаж", - написав Ярославський.

"Я був упевнений, що наступні мільярди підуть на укріплення цього кордону, але ні! Першої лінії як не було,так і немає. А президенту ж хтось влив у вуха, що область укріплена! Підставив його!" - пише Ярославський. 

Боєць також згадав харківського мільйонера Всеволода Кожемяко, який з початком повномасштабного вторгнення пішов у ЗСУ. Ексбізнесмен, а нині боєць, ще у 2022 році знайшов сумнозвісну "стіну Яценюка", яка не принесла жодної користі Україні.

Натяк тут досить прозорий: попри те, що влада доповідає про оборонні укріплення на всіх можливих напрямках нападу ворога, може статися, що через традиційну українську хворобу - корупцію - кордони на півночі не усюди укріплені однаково міцно. Причому через те, що це є таємницею, перевірити їх неможливо. Дізнаємося після спроби прориву, як це й трапилося у Вовчанську. 

Ярославському не можна вірити, бо він вітав концерт гурту Баста

Деякі telegram-канали, близькі до влади, закликають не вірити Денису Ярославському. Вони наводять сумнівні деталі біографії військовослужбовця: у минулому був поліцейським, нібито підозрювався в організації злочинного угрупування, що намагалося викрасти та переправити у рф російського дисидента - за виногороду у 17 млн. доларів. Потім Ярославський з’являвся на забороненому каналі НАШ проросійського політика Євгена Мураєва. Крім цього користувачі звертають окрему увагу на те, що він вітав проведення концерту гурту Баста в Києві.

Екс-генпрокурор Святослав Піскун, екс-голова СБУ часів Кучми Ігор Смєшко та Денис Ярославський, ймовірно, в студії забороненого зараз телеканалу НАШ. Фото: instagram.com
Екс-генпрокурор Святослав Піскун, екс-голова СБУ часів Кучми Ігор Смєшко та Денис Ярославський (зліва направо) ймовірно в студії забороненого зараз телеканалу НАШ. Фото: instagram.com

На думку анонімних дописувачів Telegram, це доводить, що у питанні фортифікаційних споруд Ярославський розповсюджує російське ІПСО. Проте його свідчення вже не єдине. 

"На напрямку Вовчанська - місто до оборони не підготовлено. Поки що без деталей, але для ворога це не секрет, оскільки місцеві мешканці не відселені, а дрони противника часто роблять обльоти", - написав у Facebook журналіст Юрій Бутусов, який наразі знаходиться безпосередньо у Вовчанську. 

 

Зазначимо, ща ще раніше "Інформатор" писав, що окрім Харківської області, наступ росіян очікують ще й на Сумщині. Місцева влада попереджає про загрозу обстрілів та проривів ДРГ противника. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.