"Політична помста": екснардеп Чорновіл звинуватив Офіс президента в нападі на нього. Ексклюзив

Напад Чорновіл не пов'язує з образою Аліни Михайлової, говорить - це звичайна політична помста з боку Офісу Президента

Напад на Тараса Чорновола
Чорновіл розповів свою версію того, чому та хто на нього напав

Колишній народний депутат Тарас Чорновіл розповів деталі нападу на нього, під час якого його облили невідомою рідиною з пляшки, зеленкою і кинули в смітник. Політик говорить, що зробили це не через те, що він образив Аліну Михайлову - військову медикиню та дівчину загиблого героя Дмитра Коцюбайла (Да Вінчі). Запевняє, що до цього причетний хтось з Офісу президента - нібито так помстилися за жорстоку критику влади.

"Я так розумію, це була замовлена компанія, яка просто робила свою роботу. Серед них тільки двоє взагалі щось говорили та знали, про що йдеться. Всі інші вигукували фрази в стилі "Ганьба!". Тримали плакати, перегороджували дорогу. Я це пов'язую не з формальними придирками, які говорили до мене, а виключно з політичної помсти", - розповідає екснардеп нашому кореспонденту про людей, які на нього напали.

 

Деталі нападу на Чорновіла

Політик говорить, що напали на нього незадовго після того, як він вийшов зі свого будинку. Чорновіл поспішав на метро, бо в нього мав бути ефір на телебаченні.

"Яка ситуація: я вийшов зі свого під'їзду, оком одним побачив, що на лавці сидить якась жінка та двоє підлітків біля неї. Побачив та й пішов. Більше нікого навколо не було. Я пройшов... мене обганяє якийсь хлопець, питає "Тарас Чорновіл?". Я обертаюся, кажу так, але вибачайте - поспішаю. Починає на мене кричати. Я йшов до метро, мав їхати на телеканал "Прямий", в мене там мав бути ефір", - розповідає колишній нардеп.

Напад на Чорновіла
Напад на Чорновіла 

Екснардеп впевнений - до нападу причетний Офіс президента

Чорновіл запевняє, що жодних питань чи до Аліни Михайлової, чи до її прихильників в нього немає. Каже - її використали як інструмент.

"Це звичайна політична помста. Я займаю достатньо жорстку позицію. Вона відома... Ну я розумію, що це мова йде все-таки про Офіс президента. Я можу сказати тільки припущення: я помічав, що в мене якісь різні проблеми починалися не тоді, коли я писав щось про Зеленського... Я часто критично висловлювався про Зеленського, але ніякої реакції не було. Я згадував Єрмака - і також ніяких реакцій не було. Але чомусь в мене завжди були дуже серйозні проблеми, коли я згадував якесь вужче коло. Наприклад, в мене різкі та страшні атаки були на соцмережі, коли я згадував Подоляка (радник глави Офісу президента України - ред.). Я десь згадував Татарова (заступник голови Офісу Президента - ред.) в якихось інтерв'ю... Таке відчуття, що хтось попросив дозволу на Банковій (йдеться про Офіс президента - ред.) захистити себе. Там чим нижчі - тим мстивіші", - розповідає Чорновіл.

Авто Тараса Чорновіла
Авто Тараса Чорновіла 

Які слова про Михайлову обурили суспільство та як це коментує Чорновіл

29 травня Чорновіл у своєму Telegram-каналі зробив публікацію з образами на адресу нареченої загиблого українського військового Дмитра Коцюбайла з позивним "Да Вінчі", парамедикині й депутатки Київради Михайлової. Його обурило, що її запросили на шоу "Рандеву" Яніни Соколової. Чорновіл звинуватив Михайлову в роботі "на зелену владу" і назвав її "підолігархічною шм*рою".

Пост Тараса Чорновола
Пост Тараса Чорновола

Станом на 13 червня цієї публікації у Чорновіла немає. Скоріше за все, він її видалив.

У відповідь на допис Чорновола Михайлова заявила, що той не гідний пам'яті та спадку свого батька (В'ячеслава Чорновіла). Вона зазначила, що в демократичній країні може існувати нормальна опозиція, а вона представляє опозицію в Київраді й регулярно критикує київську та центральну владу і пропонує рішення.

Тарас Чорновіл в коментарі нашому кореспонденту говорить, що не ображав особисто військовослужбовицю, а мав на увазі тенденції на телебаченні, які обурюють. При цьому нагадав, що дівчина загиблого героя Дмитра Коцюбайла заявляла про наміри "вішати на паркані" всіх "фанатів іншої секти".

"Насправді я не писав про неї негативу, я її не обзивав. Я виставив претензію, що Яніна Соколова (журналістка та телеведуча - ред.) на "5 каналі", який дивляться в основному прихильники Порошенка (запросила в ефір Михайлову - ред.)... Я просто написав допис, в якому висловив невдоволення, що "один з останніх острівців вільного слова" заповнюють тими ж самими людьми, які скрізь на інших офіційних каналах. Плюс основне - Соколова включила в ефір Михайлову, яка закликала вішати тих же самих глядачів "5 каналу" на парканах... Я жінок ніколи не обзиваю. В мене на це табу", - пояснює колишній народний депутат.

Тарас Чорновіл
Тарас Чорновіл

Напад Чорновіл назвав примітивним

"Я почав в ютубі в себе на каналі записувати відео, в яких я критично говорю про деякі дії нашої влади. І деякі речі я говорю першим. Я думаю, що пов'язано виключно з цим. Мені хотіли вилити зеленку в обличчя, я встиг відвернутися. Знищили піджак, знищили сорочку. Обклеїли машину. Звичайний хамський тупий рівень примітиву", - каже Чорновіл.

Наліпки на машині Чорновола
Наліпки на машині Чорновола

Коли напали на Тараса Чорновіла?

Зранку 12 червня в Києві напали та кинули в смітник колишнього народного депутата Тараса Чорновола. Присутні вигукували "Ганьба!" та кричали, що Чорновіл ображає гідність людей. Вони також тримали плакати у руках. На одному з них напис "Зрадив батька, зрадив Україну". Повідомлялося, що напад відбувся нібито через образу Михайлової.

Що відомо про колишнього нардепа та його теперішню діяльність

Тарас Чорновіл народився у Львові. Він син В'ячеслава Чорновіла - засновника "Народного руху України", відомого політичного дисидента радянських часів, борця за Незалежність України.

З 1990-го по 1994-й рік Тарас засідав у Львівській обласній раді, куди його обрали депутатом. А з 1995-го року він працював на свого батька політичним референтом. З 1999-го по 2001-й рік Чорновіл був у партії "Народний рух України". Від цієї партії його обрали народним депутатом до Верховної ради на виборах 2000-го року. У 2001-му році Чорновіл перейшов в політичну силу Віктора Пинзеника "Реформи і порядок", а у 2002-му році переобрався в парламент за списком цієї партії.

У 2004-му році Чорновіл, висунутий на вибори "Нашою Україною" Ющенка, спочатку приєднався до парламентської фракції "Регіони України", а вже через рік остаточно перейшов до Партії регіонів, в якій пробув аж до 2008-го року. Тоді написав заяву про вихід із Партії регіонів.

Був довіреною особою кандидата в президенти України Віктора Януковича і керівником його виборчого штабу - це викликало подив патріотичних сил, політика навіть назвали "зрадником", а громадська організація "Пора" визнала його переможцем у номінації "Зрадник року". Також у 2004-му році, після того, як події Помаранчевої революції привели до переголосування другого туру президентських виборів, саме Тарас Чорновіл очолював передвиборчий штаб Януковича.

Восени 2012 року балотувався до парламенту самовисуванцем по одномандатному округу №212 у Києві, проте програв представнику "Батьківщини" Віталію Яремі. За даними ЗМІ, з 2014 року Чорновіл є членом "Блоку Петра Порошенка" (зараз - "Євросолідарність"). Під час повномасштабної війни він обрав собі особливу місію - атакувати президента, безпідставно звинувачувати чинну владу в співпраці з Кремлем і сіяти інтриги, приплітаючи до них головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube