Поліції та Нацгвардії планують дозволити збивати несанкціоновані безпілотники: Рада попередньо схвалила законопроєкти

Крім того, посилюється адміністративна відповідальність за незаконне використання дронів

Дрони та поліція
Поліцейським планують дозволити збивати несанкціоновані дрони

Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкти №8185 та №8186, що фактично означає попереднє схвалення. Мова йде про протидію незаконному використанню безпілотників, що може становити загрозу для людей чи безпеки окремих об’єктів або держави в цілому. Загалом планується розширити повноваження правоохоронних органів та Нацгвардії в питанні протидії таким дронам, а також посилити відповідальність за незаконне використання дронів.

Про це свідчать дані в пояснювальних записках до документів. Документи прийняли за основу 3 травня під час засідання. Їх положення спрямовані на протидію незаконному використанню безпілотників. Це стосується як порушення повітряного простору України без дозволу, так і використання підозрілих дронів над об’єктами критичної, адміністративної та цивільної інфраструктури.

Законопроєкт №8185 має на меті посилити громадську безпеку і порядок, включно з державним кордоном. Мова йде про розширення повноважень правоохоронних органів, аби протидіяти загрозам з неба. Також мають вводитися відповідні авіаційні правила у сфері експлуатації цивільних безпілотників.

Зокрема, несанкціоновані безпілотники, особливо в умовах воєнного стану, за порушення повітряного простору України або підозрілу діяльність біля об’єктів критичної чи адміністративної інфраструктури можуть бути перехоплені, знищені або пошкоджені. При цьому власник дрону компенсацію не отримає, оскільки мова йде саме про незаконне використання безпілотників.

У свою чергу, законопроєкт №8186 пропонує встановити адміністративну відповідальність за порушення правил та порядку використання безпілотників. Це стосується і цивільних дронів. У разі порушення простору України, переобладнання дрону для дистанційного керування (зокрема з метою сховати дрон під час польоту), чи створення перешкод для роботи правоохоронних безпілотників каратиметься штрафом. Він становитиме від 60 до 400 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (становить 17 гривень) – тобто, від 1020 до 6 800 гривень. Звичайно, за умови, якщо не виявиться, що безпілотник використовували з метою нашкодити державі – тоді це вже зовсім інші закони. Повторне вчинення такого правопорушення протягом року обійдеться вже в 400-500 неоподаткованих мінімумів.

Безпілотники в Україні

4 травня українським силам ППО довелося збити над Києвом наш безпілотник “Байрактар”. Дрон в повітрі втратив керування та становив загрозу для людей і інфраструктури. Аби уникнути небажаних наслідків, було прийнято рішення ліквідувати його.

У Харкові презентували унікальний розвідувальний безпілотник Sirko. Тактичний розвідник літакового типу з нерухомим крилом має деякі особливості, що допоможуть нашим військовим ефективно стежити за ворогом. Дрон обладнаний камерами, може літати до 1,5 годин та при цьому може літати в автоматичному режимі по заданій траєкторії. При цьому, ворожі локатори його помітити не можуть завдяки полімерному матеріалу, який не помічають радари в режимі радіомовчання.

Нагадаємо, що киянин намагався збити дрон рушницею з вікна квартири під час вчорашньої повітряної тривоги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube