Подоляк назвав головну проблему підготовки до Глобального саміту миру у Швейцарії

Читать на русском

Зі 160 запрошених країн та міжнародних організацій свою участь у саміті миру поки що офіційно підтвердили лише 50 учасників

Читать на русском
Михайло Подоляк
Радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк каже, що УКраїні потрібно зібрати якомога більше країн для підтримки її формули миру

Зі 160 запрошених країн та міжнародних організацій свою участь у саміті миру поки що офіційно підтвердили лише 50 учасників

Радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк розповів про підготовку України до Глобального саміту миру, який менш як за місяць пройде у Швейцарії. Головна проблема, яка стоїть зараз - зібрати на цьому заході якомога більше країн та міжнародних організацій для підтримки української формули миру. Наразі з усіх запрошених лише третина офіційно підтвердила свою участь у саміті.

У понеділок, 20 травня, Подоляк розповів в інтерв'ю 24 каналу, як триває підготовка до Глобального саміту миру. Він назвав три важливі умови, за яких цей захід може стати ефективним для України. 

"Сьогодні відбуваються переговори на різних рівнях. Президент особисто запрошує очільників різних держав. Це ще буде займати певний час. Головна проблема сьогодні – збільшити кількість країн, які мають долучитись до обговорення засадничих тез, які прописані у формулі миру", - сказав Подоляк. 

За словами радника ОПУ,  потрібно пропрацювати три важливі моменти. Перший і головний - кількість учасників.

"Бажано, щоб були присутні, зокрема, країни Глобального Півдня. Це вкрай важливо для того, щоб з нейтральними країнами проговорити концепцію міжнародного права як такого. Тому що Росія її обнулила. На сьогодні не існує ніякого міжнародного права. Це все, як мені видається, має вигляд фікції", сказав він. 

Другий момент - зафіксувати, що таке правила і справедливий мир. Адже Україна погодиться лише на такий мир, який гарантуватиме дотримання міжнародного права та її інтереси. І третій – санкції. Росія, яка понад два роки здійснює агресію проти України, продовжує торгувати на глобальному ринку.

"Санкції не працюють у повному обсязі. Країна-агресорка має доходи, можливість торгувати з будь-якими країнами. Росія показує приклад для інших країн, що можна порушувати будь-які правила, а відповідальності за це не буде", – наголосив Подоляк. 

Саміт: Індія буде, Китай під питанням

20 травня, свою участь у саміті підтвердили дві країни: Хорватія та Індія - одна з країн глобального Півдня, яка є другою за кількістю населення на планеті. Прем'єр-міністр Нарендра Моді пояснив, що запрошення, надіслані Індії взяти участь у мирному саміті G7 та саміті щодо України, є підтвердженням значення країни та її внеску в міжнародні справи.

Усього зі 160 країн та організації офіційно підтвердили, що приїдуть, лише 50. Серед них наразі немає Китаю - хоча участь цієї країни вкрай важлива. Проте, попереду ще майже місяць і учасників буде більше. 

Нагадаємо, 15 та 16 червня 2024 року Швейцарія організовує Саміт з миру в Україні на Бюргенштоку. Метою цієї зустрічі глав держав і урядів є розробка спільного розуміння шляху до справедливого і тривалого миру в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.