Податковій відкривають доступ до банківських рахунків українців за кордоном: названа дата

Читать на русском

Також ДПС отримає доступ до іншої фінансової інформації резидентів України за кордоном

Читать на русском
Рахунки українців
Доступ відкриють у вересні

Також ДПС отримає доступ до іншої фінансової інформації резидентів України за кордоном

У Державній податковій службі України заявили, що отримали позитивну оцінку Глобального Форуму ОЕСР щодо зрілості системи управління інформаційною безпекою й захисту інформації для автоматичного обміну. Це дозволить відкрити податківцям доступ до банківських рахунків резидентів України за кордоном. Такий крок має сприяти посиленню контролю за сплатою податків.

Відповідна інформація з'явилась на сайті ДПСУ у середу, 26 червня. Зазначається, що оцінювання проходило в кілька етапів, починаючи з 2019 року. Фінальний етап відбувався 14 грудня 2023 року. Станом на червень поточного року часниками міжнародного багатостороннього автоматичного обміну інформацією стали понад 115 юрисдикцій. Україна зобов'язалася розпочати автоматичний обмін даними вже у вересні цього року.

"Впровадження цих міжнародних стандартів в українське законодавство та практику здійснюється за підтримки Програми Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM)", – йдеться у повідомленні.

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що окрім доступу до банківських рахунків резидентів України за кордоном у ДПСУ також з'явиться ряд фінансової інформації про учасників міжнародних груп компаній в розрізі іноземних юрисдикцій щодо сплати податків, обсягів доходів, видів діяльності, чисельності працюючих та багато іншого.

"Ми готові на технічному і законодавчому рівні до підключення систем CRS/CbC", – наголосив Гетманцев.

В Україні зростуть податки

У парламенті чекають на "радикальне" підвищення податків і відповідні пропозиції з боку Уряду, заявив очільник профільного комітету Данило Гетманцев. Йдеться про військовий збір та податки ФОПів, а також ПДВ та акцизів, які є непрямими податками і у структурі ціни товарів їх сплачує кінцевий споживач.

Відомо, що військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5% до 5%. Аналогічну ставку податку в 5% можуть запровадити й для ФОПів. Про рівень підвищення ПДВ ще йдуть дискусії - ймовірне підвищення складатиме 2–3%, стверджують журналісти.

Натомість бізнес і громадськість вимагає від уряду переглянути Національну стратегію доходів на 2024-2030 роки. Вони вимагають провести консультації щодо податкової політики, перш ніж приймати важливий документ. Підприємці навіть створили петицію, спираючись на Програму МВФ 2022-го року, яка чітко виписує діалог із бізнесом при розробці податкової політки.

Раніше Інформатор писав, що за словами Гетманцева, до кінця року державі необхідно знайти не менше 300 млрд гривень у тому числі щоб продовжувати фінансувати армію. І саме підвищення податків допоможе в цьому.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.