Головна
Бізнес
Інтернет і ІТ
14:12, 21 Червня
Информатор UA

Интро

Будьте обачними та не потрапляйте на гачок кіберзлочинців. Про ситуацію розповідає Центр стратегічних комунікацій з посиланням на урядову команду реагування на компютерні надзвичайні події CERT-UA, передає Інформатор. Кібератаки це далеко не рідкість. Проте, з часу повномасштабного вторгнення росії їх стало тільки більше. Більшість з них направлені на критичні інфраструктури України, або на працівників, що з ними повязані. Проте це зовсім не означає, що людям, які ніяк не стосуються подібної роботи, можна розслабитися гакерам може бути байдуже, кого атакувати. Фахівці виявили активне розповсюдження електронних листів, що надсилаються начебто від Державної податкової служби України з темою Повідомлення про несплату податку. Чимало людей можуть одразу збентежитися та відкрити лист, проте не варто квапитися. У листі найчастіше можна знайти архів НакладенняШтрафнихСанкцiй. zip. У ньому буде однойменний docx-документ. Щоправда, усе це лише маскування. При відкритті документу починається автоматичне завантаження шкідливої програми Cobalt Strike Beacon. Нічого хорошо з її потрапляння на пристрій точно чекати не варто. Інший вид кібератак здійснюється за допомогою схожої схеми, але направленої на інші страхи. Мережею розповсюджується документ Nuclear Terrorism A Very Real Threat.rtf. Він направлений вже на страх перед ядерною небезпекою, особливо коли росія всі свої заяви підкріплює погрозами розпочати ядерну війну. Відкриття такого файлу також завантажить та запустить шкідливу програму CredoMap. Нагадаємо, що Держспецзв'язку запускає новий чат-бот у Telegram з інформацією щодо звязку та кіберзахисту, важливими контактами та відповідями на запитання. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут.

Податки та ядерна загроза як приводи для зламу: в Україні проходить нова хвиля кібератак

Читать на русском
Податки та ядерна загроза як приводи для зламу: в Україні проходить нова хвиля кібератак

Під прицілом зловмисників: критичні інфраструктури

Будьте обачними та не потрапляйте на гачок кіберзлочинців.

Про ситуацію розповідає Центр стратегічних комунікацій з посиланням на урядову команду реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA, – передає Інформатор.

Кібератаки – це далеко не рідкість. Проте, з часу повномасштабного вторгнення росії їх стало тільки більше. Більшість з них направлені на критичні інфраструктури України, або на працівників, що з ними пов’язані. Проте це зовсім не означає, що людям, які ніяк не стосуються подібної роботи, можна розслабитися – гакерам може бути байдуже, кого атакувати. 

Фахівці виявили активне розповсюдження електронних листів, що надсилаються начебто від «Державної податкової служби України» з темою «Повідомлення про несплату податку». Чимало людей можуть одразу збентежитися та відкрити лист, проте не варто квапитися. 

У листі найчастіше можна знайти архів «НакладенняШтрафнихСанкцiй. zip». У ньому буде однойменний docx-документ. Щоправда, усе це – лише маскування. При відкритті документу починається автоматичне завантаження шкідливої програми Cobalt Strike Beacon. Нічого хорошо з її потрапляння на пристрій точно чекати не варто. 

Інший вид кібератак здійснюється за допомогою схожої схеми, але направленої на інші страхи. Мережею розповсюджується документ  «Nuclear Terrorism A Very Real Threat.rtf». Він направлений вже на страх перед ядерною небезпекою, особливо коли росія всі свої заяви підкріплює погрозами розпочати ядерну війну. Відкриття такого файлу також завантажить та запустить шкідливу програму CredoMap. 

Нагадаємо, що Держспецзв'язку запускає новий чат-бот у Telegram з інформацією щодо зв’язку та кіберзахисту, важливими контактами та відповідями на запитання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.