Побиття військового Дмитруком та Куніцьким - як скандали нардепів підтверджують необхідність виборів

Поведінка нардепів підриває довіру до президента і його команди

Дмитрук та Куницький, Верховна Рада
Дмитрук та Куницький своїми "зашкварами" підтверджують, що парламенту необхідне очищення

Скандал із нардепами Артемом Дмитруком та Олександром Куніцьким, які в рамках боротьби з кол-центрами побили ветерана війни, а потім наполягали на тому, що це він на них напав, продовжується. Днями до Дмитрука навідалися побратими військовослужбовця. Військові запитали нардепа, чому він чіпає українських захисників, а сам при цьому не воює.

"Хто ти такий? Навіщо ти чіпаєш наших побратимів, а сам не воюєш? - запитали Дмитрука. Нардеп не знайшов, що відповісти. Відео з'явилося в одеських Telegram-каналах.

Раніше потерпілий хлопець заявив, що народні обранці звинуватили його у шахрайстві та вимагали гроші. Сам нардеп Дмитрук наполягав, що хлопець є працівником колл-центру, в якому обманюють людей. За фактом бійки за участю нардепів розпочато кримінальне провадження.

Telegram oembed: https://t.me/evreyskiemansy2023/18822

Бійки, лобізм, подвійне громадянство - що сходить з рук скандальним нардепам

Скандал із побиттям військовослужбовця - не єдиний “зашквар” нардепів, який вкотре б’є по авторитету і рейтингу президента. Адже чотири роки тому саме завдяки Зеленському Дмитрук та Куніцький, як і багато інших “випадкових” людей, потрапили до парламенту.

Демонстрація сили та бійки стали фішкою Артема Дмитрука із його приходу у Верховну Раду в 2019 році. Він блокував депутатам доступ до трибуни, роздавав тумаків одеситам, які приходять до нього на прийом… Низка “зашкварів” призвела до виключення Дмитрука зі “слуг” наприкінці 2021 року. Проте 2022-й запам’ятався найяскравішою бійкою Дмитрука. Бійка відбулася між нардепом та соратниками на засіданні земельної комісії. Обурення народного депутата стосувалося відведення земельної ділянки у 6 гектарів біля Аркадії. Тоді від дій Дмитрука сильно постраждав 80-річний чоловік.

Олександр Куницький, як і Дмитрук, потрапив у Раду випадково. Змінивши костюм зі спортивного на депутатський, блогер ЗП-Саньок своїх старих звичок не полишив. Змінилося лише те, що скандаліст з камерою врешті став заробляти значно більше.

Одразу після набуття депутатських повноважень журналісти помічають активність Куницького в інтересах окремих бізнесів. За даними “Схем”, депутат допомагав просувати інтереси “Автоентерпрайз” – харківської групи компаній, що займаються імпортом електрокарів з-за кордону та виготовленням і встановленням зарядних станцій для них.

Лобіювання бізнесів не єдине чим Куницький підставляє президента. У липні 2019 року, після виборів, Зеленський був вимушений відповідати на питання про подвійне громадянство Куницького.

Сам Куницький визнавав, що має ізраїльський паспорт. “Я є громадянином Ізраілю з 12 років. Я у 2002 році поступив до Ізраїльської армії. Я повернувся та веду тут свою діяльність”, - казав він..

Проте нардеп Андрій Денисенко тоді ж звернувся до СБУ, адже виявив, що Куницький використовував цей паспорт для поїздок у Росію. Зокрема, в розпал передвиборчої кампанії він мотався між Харковом та Білгородом аж 8 разів.

Куницький візити до росії не коментував. Проте ще у 2014 році він їздив до окупованого Криму, відкрито визнаючи його російським. А з початком вже повномасштабного вторгнення - нова пляма на світлині монобільшості - Куницький попадається на зніманні військового блокпоста. Навіщо він це робив - досі невідомо.

Необхідність очищення влади шляхом виборів

У 2019 році Україна пережила унікальний для своєї історії експеримент, зібравши монобільшість з блогерів, бодибілдерів та інших зайвих людей. Вони стали кастою недоторканих, що показує приклад Куницького та Дмитрука. Щоб вони не зробили - все сходить їм з рук. Тож вони стають все нахабнішими. Результат експерименту - чисельні "зашквари". Це впливає не лише на рейтинг окремих нардепів, а й псує довіру до Зеленського. Чи розуміє це президент та які висновки робить - питання відкрите.

Проте перед суспільством постає питання - чи можуть такі депутати та їм подібні потрапити в Раду наступного разу? Та чи є безпека, права людини та повага до закону тією межею, яку нікому не можна переходити? Навіть людині із посвідченням депутата.

Західні партнери наполягають на проведенні виборів - парламентських, які мали б відбутися у жовтні 2023 року, та президентських, що за законом мають бути проведені наприкінці березня 2024-го. Деякі політики кажуть про неможливість проведення голосування в умовах воєнного положення. Однак, багато і західних партнерів, і українських експертів впевнені, що корупцію та нехтування законом можна зупинити, якщо набрати новий склад Верховної Ради, куди такі люди, як Дмитрук та Куніцький вже не потраплять.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube