План війни на 2024 рік та стратегічні операції: Умєров та Єрмак у США зустрілися з Ллойдом Остіном

Читать на русском

Учасники української делегації поінформували голову Пентагона Ллойда Остіна про ситуацію на полі бою та нагальні потреби українських захисників

Читать на русском
Рустем Умєров і Ллойд Остін
Українська делегація подякував за безпрецедентну оборонну допомогу США, яка сягнула 45 мільярдів доларів

Учасники української делегації поінформували голову Пентагона Ллойда Остіна про ситуацію на полі бою та нагальні потреби українських захисників

У рамках робочого візиту до США міністр оборони України Рустем Умєров зустрівся з міністром оборони США Ллойдом Остіном. Сторони обговорили стратегічні цілі та план операцій України на 2024 рік. Умєров подякував американському колезі за новий пакет допомоги, а також за лідерство в організації у Вашингтоні американсько-української конференції розвитку оборонних індустрій України.

Як повідомляє Міноборони України, на зустрічі також були присутні голова Офісу президента України Андрій Єрмак, заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, заступник начальника Генштабу України генерал-майор Олександр Кириленко, посол України в США Оксана Маркарова. Окремо міністри обговорили розвиток спільного оборонного співробітництва, залучення інвестицій у ВПК. Умєров наголосив на важливості проведення у Вашингтоні конференції розвитку оборонної індустрії. Цього разу у Вашингтоні зібралися представники понад 350 українських та американських виробництв.

"Українська зброя, техніка і технології мають зайняти нішу росіян на ринку озброєння. Для цього нам потрібна потужна оборонна коаліція, щоб об'єднати зусилля в боротьбі проти російського терору. Збільшення спроможностей виробництва озброєння і техніки в Україні - це також питання українських і національних інтересів", - наголосив Умєров.

Крім того, під час зустрічі сторони обговорили продовження підтримки України з боку США у 2024 році. Україна сподівається на позитивне рішення щодо цього.  Також обговорювалося посилення протиповітряної оборони. Як повідомили у відомстві, міністри оборони України та США обговорили також активізацію будівництва фортифікаційних споруд. Умєров поінформував Остіна про останні новини в цьому напрямі. Умєров зазначив, що окремий пріоритет на наступний рік - це НАТО.

"Наша мета і завдання - привести Сили оборони у відповідність до принципів і стандартів Альянсу", - сказав міністр.

За даними Офісу президента, Андрій Єрмак подякував за безпрецедентну оборонну допомогу з боку США для боротьби з російською агресією, що сягнула вже майже 45 мільярдів доларів. Єрмак також відзначив надзвичайну важливість українсько-американської конференції оборонних індустрій у Вашингтоні (відбулася 5–6 грудня. - Ред.).

"Маю надію, що ця конференція стане відправною точкою у започаткуванні активної двосторонньої військово-технічної співпраці. Ми надамо все необхідне сприяння американському бізнесу, який висловить готовність прийти в Україну", – сказав він.

Допомога США і виробництво зброї

6 грудня США оголосили про виділення додаткової військової допомоги Україні на 175 мільйонів доларів. Про це повідомив державний секретар США Ентоні Блінкен. Як передає пресслужба Держдепу, новий пакет включає боєприпаси для ППО, додаткові боєприпаси для HIMARS, артилерійські боєприпаси та інше. Зокрема, йдеться також про

  • високошвидкісні протирадіаційні ракети,
  • протитанкові ракети,
  • боєприпаси для стрілецької зброї,
  • підривні боєприпаси для подолання перешкод,
  • обладнання для захисту критично важливих національних інфраструктур,
  • запасні частини,
  • допоміжне обладнання,
  • послуги, навчання та транспорт.

Також Україна і США підписали меморандум про спільне виробництво зброї та обмін технічними даними. Йдеться про протиповітряну оборону, ремонт і технічне обслуговування техніки та виробництво критично важливих боєприпасів. Угода також передбачає виробництво гібридних систем ППО. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.