Піз@ець, тепер співати Катюша по китайським ресторанами: тренеру шоу Голос країни запропонували роботу

Читать на русском

Відомий український продюсер розповів зашкварні історії, які з ним трапились у Китаї.

Читать на русском
Іван Клименко
Іван Клименко - один з найуспішніших продюсерів сьогодення.

Відомий український продюсер розповів зашкварні історії, які з ним трапились у Китаї.

Сьогодні Іван Клименко успішний продюсер. Саме він допоміг розвитку таким артистам, як Kalush Orchestra, Джамала, Alyona Alyona, Jerry Heil, Kola, Skofka, Kozak Siromaha. Він вигадав персонажа КилимМена, який зробив гурт “Kalush Orchestra” колоритнішим. А у 2023 році став одним з наяскравіших тренерів талант-шоу “Голос країни”. Та деякий час він був вуличним музикантом у Китаї і тоді з ним ставалися цікаві, смішні, а подекуди дивні ситуації. Про них він розповів у розважальній вікторині Сергія Середи “Хто ти”.

Іван Клименко сьогодні досяг чимало висот.
Іван Клименко сьогодні досяг чимало висот.

Все почалося з того, що у 2011 році Іван спільно з Сашою Табом та Сергієм Сорокою заснували гурт “Сальто назад”. Проте стали мегапопулярний гурту не вдалось. Тоді ж Івану хтось сказав, що їх музика буде цінуватися в іншій країні:

“Це був 2014 приблизно рік. Нам сказали, що регі музика не дуже популярна в Україні, вона популярна в Японії, але ми поїхали в Китай. У нас були гроші на квиток лише в одну сторону. Полетіли 6 людей, в тому числі однорічний син Саші Таба. Спочатку в нас було трошки грошей 300 доларів на всю толпу. Нам вистачило на декілька днів ми сподівались, що знайдемо промоутерів, продюсерів і площадки, на яких могли б грати”.

Проте за кордоном їх не чекали. До того ж продюсера вони там не знайшли. Проте шукати гроші на зворотні квитки музиканти не поспішали.

“І почали грати на вулицях Китая українські пісні. Ми заробляли за 40 хвилин 100 долларів. Ми тільки їх заробляли, одразу ж переставали грати. Тобто в нас була ціль заробити 100 доларів, бо це вистачало на продовження готелю, а ми всі жили в одному номері, і вистачало ще й на поїсти в столовці. І тоді ми пісню “А я риба” переклали на китайську. Потім познайомились з китайцями, вони хвалили хіт. Але такі кажуть - крута пісня, а на якій це мові?”.

В той самий час артисти познайомились з китайським промоутером. Йому було 71 і він возив їх знайомитись з олдскульними зірками Китаю:

“Приходимо в стару садибу, це будинок культури, де сиділа жінка, це була їх місцева зірка. Вона сказала, якщо ми круто виступимо, то зробить так, що обїздимо весь Китай. Але на якійсь пісні сказала: “Вистачить”. Їй було дуже не цікаво. Вона покликала з собою в ресторан. Ми їмо, розуміємо що накормлять і відправлять додому. Але ж, хоча б поїмо. Вона взяла з собою 20 дідів і ми не знали, хто це. І тут вони кажуть, а ви можете заспівати приспів пісні “Катюша”. А вони обожнюють радянську цю пісню, в них навіть є китайська версія. Це було давно і ми б зараз такого не робили, але тоді Саша заспівав кілька рядочків. А вони зриваються з місць, починають опладувати і та жінка каже - всьо зроблю вас популярними. А Таба повертається до мене каже: “Піз*ець, тепер співати “Катюша” по китайським ресторанами?”. Вона нам так саме і запропонувала, але звичайно ми не погодились”.

 

Нагадаймо, Іван Клименко народився в Києві. Він заснував лейбл “Enko”. Працював з Kalush Orchestra, Джамалою, Alyona Alyona, Jerry Heil, Kola, Skofka, Kozak Siromaha. Автор понад 300 треків, серед яких україномовні сингли Надії Дорофєєвої, також “Стефанія” (Kalush Orchestra), “Чути гімн” (Skofka).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.