“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Криза з питною водою триває у місті досі
У четвер, 10 листопада, Киселівку на Херсонщині звільнили від окупантів. Поряд із з цим населеним пунктом ще у квітні перебили водопровід, яким вода надходила до Миколаєва. Щоб його відремонтувати, необхідно було деокупувати території від загарбників.
Про це повідомив народний депутат України Ігор Копитін. Через окупантів миколаївці змушені жити без питної води.
"Миколаїв… Є гарна новина щодо водопостачання. Киселівка, так-так, та сама де водогін — під контролем України. Тож скоро у місто повернеться вода. Дякуємо ЗСУ", - наголосив Копитін.
12 квітня через удар російських військ по водогону Дніпро-Миколаїв Миколаїв залишився без питної води. У жовтні видання BBC отримало доступ до фото пошкодженої труби та показало їх двом експертам зі зброї. Вони незалежно один від одного оцінили, що такі пошкодження не характерні ані для випадкового артилерійського удару, ані для пострілу з танку — натомість припустили використання вибухової речовини безпосередньо на трубі. Тобто, з'ясувалось, що росіяни пошкодили водогін навмисне.
Нещодавно на сайті Офісу президента з'явилась петиція з проханням відновити постачання питної води у Миколаєві. Пропонується два варіанти вирішення питання з водою: подавати прісну воду з однієї із річок або зробити свердловини по всьому місту, і підключити будинки до них. Петиція поки не набрала необхідні для розгляду голоси (2 704 з 25 тисяч). Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич заявляв, що питна ж вода у водопровід миколаївців зможе повернутися лише після звільнення тимчасово окупованого Херсона. Після деокупації комунальникам знадобиться близько трьох тижнів, щоб відновити водопостачання.
"Маємо план зробити це і за два тижні. Нагадаю, сам водозабір розташований на окупованій сьогодні території, біля Херсона. Навіть якщо наші війська дозволять нам виїхати туди і відремонтувати трубу, де вона знищена, ми все одно не будемо мати змоги запустити воду в нашу систему з Дніпра", — пояснював Сєнкевич.
Через пориви на водопровідній мережі Миколаєва втрачається близько половини усієї води. "Миколаївводоканал" щоденно отримує у 20 разів більше заявок щодо поривів, ніж до війни.
За пів року люди пристосувались до якості технічної води в кранах. У кожному районі міста є точки роздачі та графік набору води. Додатково створили онлайн-мапу, де вказані пункти розливу технічної та питної води. Дані оновлюють щодня. Зараз працюють над відновленням водопостачання за рахунок буріння свердловин та встановлення очисного обладнання. Як пише "Суспільне" в Миколаєві триває встановлення осмотичних установок для очищення води. Зокрема в адміністративних будівлях, школах, дитячих садках, лікарнях. Це необхідно, аби вирівняти параметри рівня солей та м’якості води. Точки видачі води переносять у приміщення, адже погода змінюється і вода може замерзнути.
Нагадаємо, окупанти накопичують ракети та готують масований удар по Україні. Крім того, ЗСУ на Луганщині рухаються вперед.
Також Інформатор писав, як Миколаївська ОВА готується допомагати звільненій Снігурівці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.