Поділити між собою вони можуть медіабізнес та найманські операції
Служба зовнішньої розвідки та міністерство оборони з ГРУ почали боротьбу за активи загиблого ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина. Протистояння може зійтися на поділі медіабізнесу з найманськими операціями. Прибуток хочуть отримувати як з активів, так і з військових операцій в Африці.
Про це пишуть у New York Times. Найбільшим призом джерела вважають саме прибутки за операції в Африці. Поки незрозуміло, хто саме має перевагу в боротьбі за залишки “імперії” Пригожина. Боротьбу між собою ведуть Служба зовнішньої розвідки (СЗР) і розвідка Міноборони – Головне управління Генштабу (ГРУ) рф.
Зазначається, що частину цивільних активів терориста може отримати його син - Павло. Водночас, він може претендувати і на військові активи, оскільки чимало найманців не квапляться переходити під контроль сторонніх структур. Вони фактично прямо підтримують передачу управління сину їхнього загиблого ватажка.
Західні чиновники кажуть, що поділ може відбутися наступним чином: СЗР забере собі медіабізнес. мова йде про пропагандистські установи, що розповсюджували дезінформацію для Пригожина та рф за кордоном. При цьому, найманські операції тоді відійдуть міністерству оборони рф разом із ГРУ.
На такий розвиток подій уже є натяки. Зокрема, наприкінці серпня до місць дії “Вагнеру” в Африці вже їздив заступник міністра оборони рф Юнус-Бек Євкуров з делегацією. Разом із ними їздив один з головних шпигунів рф – генерал Андрій Авер’янов. Чиновники заходу вважають, що саме останнього можуть відправити керувати щонайменше частиною операцій ПВК.
Проблема рф полягає в тому, що вони не можуть взяти “Вагнер” під повний контроль. Їм неабияк заважає син Пригожина Павло, за якого виступають чимало вагнерівців. Він може залишити за собою чимало активів ватажка найманців. Звичайно, якщо його не приберуть слідом за батьком, але тоді існує ризик бунту з боку живих командирів угруповання. При цьому, попит на послуги терористів залишається чималий, тож боротьба за керування цими активами продовжується.
“У найслабших країнах Африки як і раніше існує сильний ринок для головної пропозиції "Вагнера" — захисту режиму. А смерть Пригожина тільки посилила апетит деяких африканських країн до більш тісних відносин з Кремлем – особливо тих, які раніше побоювалися "Вагнера", таких як Буркіна-Фасо”, – зазначили в NYT.
23 серпня в Тверській області рф впав літак, на йому Пригожин був з деякими командирами “Вагнеру”. 29 серпня ватажка терористів поховали на Пороховському кладовищі в Санкт-Петербурзі. Його закопали в закритому режимі, обійшовшись без військових почестей.
Нещодавно з’явилися дані про такий-собі “заповіт” Пригожина. Скоро має відбутися нарада командирів, де можуть затвердити нового голову “Вагнера” - Антона Єлізарова. Він уже є одним з командирів угруповання з позивним “Лотос”. Вірогідно, зараз він виконує обов’язки голови ПВК.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.