Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
“Це розповідь про взаємне кохання, де кожен день стає святом, коли поряд та людина, яка здатна захистити й підтримати. Це пісня про кохання, яке дарує надію і спокій, роблячи світ теплішим і світлішим лише завдяки тому, що поряд саме він.”, — розповіла Alena Omargalieva.
Руйнування може бути частиною злочину проти людяності, але група ще не прийняла таке рішення
Группа міжнародних експертів оприлюднила перші висновки стосовно причин руйнування греблі Каховської ГЕС. На їхну думку, підрив вибухівкою, яку заклали росіяни, є “дуже ймовірним”.
Про це повідомляє агентство Reuters. Україна ж розслідує цей теракт як воєнний злочин, що призвів до руйнування навколишнього середовища та екоциду.
Експерти міжнародної організації з прав людини Global Rights Compliance, яка реалізує зусилля Заходу щодо притягнення до відповідальності за злочини росіян в Україні, відвідали Херсонську область. Це відбулося 10-11 червня разом із Генеральним прокурором України та командою Міжнародного кримінального суду.
“Докази та аналіз наявної інформації, включаючи сейсмічні датчики та обговорення з провідними експертами з руйнування, вказують на те, що існує висока ймовірність, що руйнування було спричинене заздалегідь встановленими вибуховими речовинами, розташованими в критичних точках у структурі греблі”, – йдеться у перших висновках.
Водночас старший юрист Global Rights Compliance Юсуф Сайєд Хан наголосив, з 80% ймовірність гребля була підірвана вибухівкою, яку заздалегідь заклали російські заграбники. За його словами, такого попереднього висновку дійшли, враховуючи попередні атаки на критично важливу інфраструктуру.
“Висновок ґрунтується не лише на показниках сейсмічних датчиків і інформації одного з провідних постачальників розвідувальних даних, але й на моделях інших подібних атак, які ми задокументували”, – зазначив він.
Теорію про те, що дамбу прорвало через “безгосподарність”, відкинули. На думку слідства, це руйнування може бути частиною злочину проти людяності, але група ще не прийняла таке рішення.
“Підрив Каховської ГЕС та вплив на прилеглу територію створили умови, які, на думку слідства, можуть вказувати на злочин, пов’язаний з голодом, оскільки цільовим ударом є "об’єкт, необхідний для виживання цивільного населення”, – додав Хан.
Британська адвокатка Катріона Мердок, яка керувала розслідуванням мобільної групи правосуддя, також заявила, що напад на греблю може вказувати на воєнний злочин згідно з міжнародним гуманітарним правом. Він був направлений проти цивільних та не мав військової цілі.
6 червня росіяни підірвали дамбу Каховської ГЕС. Сама станція пішла під воду, а прилеглі території зазнали сильної екологічної шкоди. Загалом підтопленими опинилися 80 населених пунктів Херсонщини та Миколаївщини. Місцями вода піднялася на 5 метрів.
За останніми даними, станом на 15 червня рівень води сягав менше двох метрів. На звільненій території все ще затоплені 1 919 житлових будинків у 26 населених пунктах. На Лівому березі підтоплено 17 населених пунктів.
Нагадаємо, що частина Кривого Рогу залишиться без води надовго.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.