У Росії повідомляють про затримання двох підозрюваних у вбивстві топвійськового, у Сполучених Штатах кажуть, що нічого не знали про цю операцію СБУ
У США відреагували на вбивство російського генерал-лейтенанта Ігоря Кирилова, яке сталося 17 грудня в Москві. Там стверджують, що не були заздалегідь попереджені про ліквідацію військового. В Сполучених Штатах наголосили, що таку діяльність вони не підтримують.
Про це пише AFP. Інформацію виданню розповів американський посадовець на умовах анонімності. Співрозмовник сказав, що "США не знали заздалегідь про операцію", в результаті якої загинув Кирилов.
"Ми не підтримуємо такого роду діяльність і не сприяємо їй", - додав він.
Російські ЗМІ повідомляють про затримання двох підозрюваних у вбивстві генерала Кирилова. Як стверджується, особи підозрюваних вдалося встановити "по гарячих слідах" - слідчі вивчили камери спостереження та виявили декілька підозрілих машин.
Водночас у ФСБ вже офіційно прозвітували про затримання одного виконавця вбивства генерала Ігоря Кирилова. За даними російської спецслужби, це 29-річний громадянин Узбекистану Ахмад Курбанов. ФСБ стверджує, що його завербували українські спецслужби і пропонували йому 100 тисяч доларів.
Зранку 17 грудня стало відомо, що в Москві вбили Ігоря Кирилова - начальника військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту ЗС РФ. За словами очевидців, вибух, завдяки якому він ліквідований, пролунав о 06:11 ранку. За кілька годин до інциденту невідомий припаркував біля під'їзду будинку самокат, до ручки якого був примотаний саморобний вибуховий пристрій.
Повідомляється, що за підривом стоїть Служба безпеки України. Самокат з вибухівкою підірвали, коли Кирилов з помічником заходили в під’їзд будинку на Рязанському проспекті в Москві. Вони обоє загинули.
Що цікаво, СБУ за добу до того, як ліквідувати Кирилова, повідомила йому про підозру. Так, 16 грудня СБУ заочно повідомила про підозру російському генерал-лейтенанту Ігорю Кирилову - начальнику військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту збройних сил РФ. Його звинувачують у вчиненні воєнного злочину (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).
За наказом Кирилова з початку повномасштабної війни зафіксовано понад 4,8 тисячі випадків використання ворогом хімбоєприпасів. Наприклад, йдеться про бойові гранати "К-1", які споряджені отруйними речовинами подразнюючої дії - CS та CN. Протягом повномасштабного вторгнення Росії до військових шпиталів та інших медустанов України потрапили понад 2 тисячі військових ЗСУ з різними ступенями хімічного отруєння.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.