"Підрахуй", який став Гаррі Поттером: що відомо про пораненого Ківалова, який перетворив студентський комплекс на свій маєток

Читать на русском

Після атаки РФ на Одесу 29 квітня ексрегіонала госпіталізували з пораненням прямо в банному халаті. Це поновило дискусії щодо розкішного маєтку на березі моря, в якому живе президент одеських вишів

Читать на русском
Сергій Ківалов
Раніше Ківалов активно працював на Росію

Після атаки РФ на Одесу 29 квітня ексрегіонала госпіталізували з пораненням прямо в банному халаті. Це поновило дискусії щодо розкішного маєтку на березі моря, в якому живе президент одеських вишів

У понеділок, 29 квітня, російська армія підступно вдарила по Одесі "Калібром". Станом на день середи вже відомо про шістьох загиблих, а кількість поранених склала близько 30. Серед постраждалих був і президент "Одеської юридичної академії" та "Міжнародного гуманітарного університету", ексрегіонал Сергій Ківалов.

Відомо, що частини ракет влучили у навчально-оздоровчий комплекс МГУ, будівлю, яка ще відома в народі як "Замок Гаррі Поттера". Користувачі у мережі помітили, що під час госпіталізації через поранення Ківалов був у білому халаті - це спровокувало обговорення того факту, що колишній поплічник Януковича буквально живе в цьому "палаці". Інформатор розібрався, що відомо про Ківалова, його поранення, резиденцію та політичне минуле.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/2125

Після удару 29 квітня у телеграм-каналах зʼявилось відео очевидиці, на якому зафіксовано, як Ківалова з пораненням кладуть на ноші для транспортування до машини "швидкої". Колишній політик був вдягнений у білий халат, схожий на банний.

"Щось у нього з ногою... Він напевно був у спа-салоні", - коментує одеситка за кадром.

Замок Поттера-Ківалова

Це відео було зняте біля "Замку Гаррі Поттера", де формально розташований студентський комплекс. Через це виникає питання, чому Ківалов був у халаті, якщо це будівля, яка відноситься до вишу. Однак одеситам вже давно відомо, що ця будівля, розташована на березі Чорного моря на 9-й станції Великого Фонтану, насправді є маєтком самого Ківалова.

У серпні 2015 року активісти захопили цей маєток. Ще тоді Ківалову приписували володіння будівлею, хоча офіційно вона належить "Міжнародному гуманітарному інституту". На фотографіях, які тоді журналісти виклали у мережу, було зображене подвір'я маєтку з тенісним кортом, волейбольним майданчиком і пляжем. Також там було зафіксовано дві пришвартовані яхти.

Маєток був обставлений дорогими меблями. Там навіть був портрет Ківалова, обвішаного медалями.

Портрет Ківалова
Портрет Ківалова

В одній з кімнат знайшли також і статуетку диктатора Сталіна. У будівлі була облаштована і дитяча кімната з іграшками. В іншій кімнаті був домашній кінотеатр. Також не обійшлося у маєтку без робочого кабінету та кількох спалень.

Маєток Ківалова
Маєток Ківалова

Звʼязки Ківалова з Путіним та інші скандали

Під час тимчасового захоплення палацу активістами Ківалов назвав інцидент "повним свавіллям" і розкритикував правоохоронців за повільність. Про будинок він писав як про "будинок прийомів МГУ". Нагадаємо, пан Ківалов - юрист та фахівець з конституційного права і звинувачувати його в тому, що він якимось чином неправомірно профінансував будівництво своїх навчальних закладів та палацу, безпідставно.

Зазначимо, що серед випускників юракадемії ексрегіонала багато відомих персоналій. Це і мер Дніпра Борис Філатов, і скандальний очільник компанії Burisma Микола Злочевський, відомий одним з найбільших хабарів в історії України, пʼятий президент та Петро Порошенко, а також чинний очільник Одеської ОВА Олег Кіпер. Навряд чи всі ці відомі люди просто "скинулись" Ківалову на розвиток вишів та маєтку.

Тож джерело коштів треба шукати в іншому місці. І шукати його довго не доводиться - варто лише згадати про інші впливові звʼязки ексрегіонала. Судячи з усього, політик свого часу встиг побути у фаворі у російського диктатора Володимира Путіна. В лютому 2013-го року президент РФ навіть нагородив Ківалова медаллю Пушкіна "за великий внесок у збереження та популяризацію російської мови та культури за кордоном". Логічно буде дійти висновку, що ніхто, хто отримував нагороди з рук Путіна, на бідність не жалівся.

Путін та Ківалов
Путін та Ківалов

І нагороджувати Путіну Ківалова дійсно було за що. 5 червня 2012 року Верховна Рада ухвалила закон тоді ще нардепа від "Партії регіонів" Сергія Ківалова, який той написав разом з іншим проросійським депутатом Вадимом Колесніченком. Цей документ істотно розширив використання російської мови в Україні, чим підривав позиції державної української.

Прийняття закону відбувалось з порушенням Конституції, норм регламенту та процедури розгляду. Не дивлячись на це тодішній спікер парламенту Володимир Литвин його підписав, а згодом документ схвалив і Янукович. Після Революції гідності цей ганебний закон був скасований, а у 2018 офіційно визнаний неконституційним.

Грав на руку росіянам Ківалов і значно раніше. У 2004 році, будучи головою Центральної виборчої комісії, відповідав за фальсифікацію виборів президента. Під час другого туру, де зустрілись Віктор Ющенко та Віктор Янукович, екзит-поли показували суттєву різницю між результатами офіційного підрахунку голосів та даними опитувань виборців. Наприклад, екзит-пол Фонду Демократичної ініціативи свідчив про суттєвий відрив Ющенка - 53.0%, проти 44.0% Януковича. Схожий результат мали й інші опитування.

Ківалов

Однак Ківалов заявив, що у другому турі Янукович набрав 49,46% голосів, а Ющенко - 46,61%. Це спровокувало Помаранчеву революцію та призначення третього туру виборів. Під час протестів популярним стало гасло "Ківалов, підрахуй". Таке прізвисько закріпилось за регіоналом назавжди. Однак фальсифікації Ківалова, хоч і спровокували політичну кризу в Україні, однак не дозволили зруйнувати демократію в Україні - в третьому турі переміг Ющенко.

Загалом Ківалов послідовно підтримував Росію. Наприклад, він голосував за “диктаторські закони” 16 січня 2014 року, а у 2013 році його Одеська юридична академія примусово зганяла студентів академії на антимайдан до Києва та відраховувала студентів, які брали участь у Євромайдані.

26 серпня 2014 року голова Одеської обласної державної адміністрації Ігор Палиця повідомив генерального прокурора про скоєння Ківаловим кримінального правопорушення, передбаченого ст. 110 КК України (Зазіхання на територіальну цілісність та недоторканність України). Приводом для звернення до ГПУ була стаття "Пора готувати Конституцію для Одеської області", яку Ківалов опублікував у тижневику 2014 року. Тоді у 2015 році ГПУ відновила справу проти Ківалова, але вона завершилась нічим.

Вже 17 червня 2022 року Сергій Ківалов відвідав Молдову та таємно зустрівся з поплічником патріарха Кирила - митрополитом Кишинівським Володимиром. За даними джерел "Української правди" у розвідці, Росія розглядала Ківалова як одного з можливих гауляйтерів у разі окупації Одеси.

Однак зараз антиукраїнська риторика з боку Ківалова не лунає. Є сподівання, що після поранення, спричиненого атакою держави, на яку політик тривалий час працював, він нарешті зрозумів, що підтримувати агресора це марна та невдячна справа.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.