Москва відкинула підозри щодо своєї участі в серії підпалів об’єктів, пов’язаних із Кіром Стармером. Британські спецслужби розглядають можливу російську участь у провокаціях, за які вже затримано трьох іноземців, зокрема громадянина України
У Москві відкинули звинувачення у причетності до серії підпалів у Лондоні, спрямованих проти майна, пов’язаного з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков назвав заяви про участь Росії "безглуздими" та бездоказовими. Заява пролунала після того, як британські ЗМІ повідомили про розслідування МІ5 можливого іноземного сліду в трьох випадках підпалу.
Зокрема, відбулися підпали авто, квартири та будинку, пов’язаних з особою прем’єра. За даними поліції, перший інцидент стався 8 травня - у північному Лондоні загорівся автомобіль, що раніше належав Стармеру. Три дні по тому - підпалено вхід до будинку в Іслінгтоні, де політик проживав у 1990-х. Нарешті, 12 травня, коли прем’єр повертався з Києва, вогонь спалахнув у його будинку в районі Кентіш-Таун. Пожежу вдалося швидко ліквідувати, постраждалих не було, повідомив ВВС.
"У Лондоні схильні підозрювати Росію в усьому поганому, що трапляється у Великій Британії. Як правило, всі ці підозри є безпідставними, необґрунтованими і часто смішними", - заявив Пєсков.
У межах слідства заарештовано трьох підозрюваних: двох українців та одного румуна. 21-річного Романа Лавриновича, якого підозрюють у навмисному підпалі з метою загрожувати життю, правоохоронці вважають причетним до атаки коктейлем Молотова на будинок прем’єра. Проти нього вже висунуто офіційні обвинувачення. За даними преси, хлопець давно живе у Британії, має бізнес, стосунки й проукраїнську позицію. Його родичі наполягають, що він не здатен на такий злочин.
Інші фігуранти справи - 34-річний Петро Починок, обвинувачений у змові з метою підпалу, та 26-річний Станіслав Карпюк, якому також інкримінують участь у плануванні пожеж. Усі троє з’явилися на попередньому судовому засіданні. Наступні слухання призначено на 6 червня у суді Олд-Бейлі.
Прем’єр-міністр назвав напади "замахом на демократію" та закликав не допустити залякування політичного керівництва країни. Тим часом правоохоронні органи не коментують, чи бачать у цих атаках російський слід.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.