До Головного управління Пенсійного фонду 18.11.2022 року надійшла довідка про невизнання жінки особою з інвалідністю
Жінка не повідомила орган Пенсійного фонду про те, що при повторному проходженні огляду МСЕК, їй не було встановлено групи інвалідності. Вона продовжувала отримувати пенсію по інвалідності з 01.10.2022 року по 31.12.2022 року у зв'язку з чим виникла переплата пенсійної виплати у сумі 6 900 гривень. Про це йдеться у рішенні Франківський районний суд Львівської області, опублікованому 2 жовтня 2024 року.
Жінка перебувала на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримувала пенсію по інвалідності. Згідно з довідкою МСЕК, вона визнана особою з інвалідністю третьої групи загального захворювання по 30.09.2022 року. Відповідно до пункту 14-6 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону №1058-IV, у разі пропуску в період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, передбачених карантином, встановленим Кабінетом міністрів України, строку повторного огляду МСЕК особою з інвалідністю виплата пенсії по інвалідності не зупиняється до закінчення терміну дії зазначених заходів з подальшим перерахунком розміру виплаченої пенсії на підставі заяви та результатів переогляду особи з інвалідністю. Надалі, постановами КМУ дію карантину продовжено до 31.12.2022 року. На виконання вищезазначених актів, їй було продовжено виплату пенсії по інвалідності за період з 01.10.2022 року (дата закінчення встановленої інвалідності згідно з довідкою МСЕК) по 31.12.2022 року. 18.11.2022 року до Головного управління Пенсійного фонду надійшла довідка про невизнання її особою з інвалідністю. Громадянка не повідомила орган ПФУ про те, що при повторному проходженні огляду МСЕК, їй не було встановлено групи інвалідності та продовжувала отримувати пенсію по інвалідності з 01.10.2022 року по 31.12.2022 року у зв'язку з чим виникла переплата пенсійної виплати у сумі 6 900 гривень.
Суд задовольнив позов. З жінки на користь Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області стягнуть надмірно виплачену пенсію в розмірі 6 900 гривень.
"Враховуючи те, що відповідачка без достатньої правової підстави отримувала пенсію по інвалідності за період з 01.10.2022 року по 31.12.2022 року, суд вважає, що є законні підстави для задоволення позовних вимог та стягнення з неї на користь Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області переплати пенсії у розмірі 6 900 гривень", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.