Перемога США в овертаймі, протистояння Швеції та Чехії: результати матчів чемпіонату світу з хокею

Турнір відбувається у Фінляндії з 13 до 29 травня.

На чемпіонаті світу з хокею будь-яка збірна може завдати неприємностей фаворитові. Один з претендентів на чемпіонський титул здобув перемогу над аутсайдером лише в овертаймі.

Про перебіг подій у матчах чемпіонату світу повідомляє Інформатор, з посиланням на IIHF.

У неділю, 15 травня, у Фінляндії, на чемпіонаті світу з хокею в елітному дивізіоні відбулося шість матчів. У групах А та В найсильніші збірні світу зіграли по три поєдинки.

У першому матчі групи А зустрілися збірні Італії та Канади. Рахунок відкрили італійці - на 13-й хвилині відзначився П'єтроніро. Проте, на цьому успіхи італійської збірної закінчилися. На 16-й хвилині Санхейс зрівняв рахунок, а потім канадці закинули у ворота італійської збірної ще п'ять шайб, відсвяткувавши таким чином другу перемогу на турнірі

. Продовжили ігрову програму збірні Франції та Казахстану. Обидві команди з великою ймовірністю поведуть боротьбу за виживання в еліті, і перемогу в очному протистоянні було складно переоцінити. На початку 6-ї хвилини поєдинку Орєхов вивів уперед збірну Казахстану. Але в другому періоді шайби Тексьє та Шакіашвілі принесли лідерство французької збірної. Переламати хід зустрічі Казахстан не зміг, зазнавши другої поразки поспіль.

Збірні Данії та Швейцарії виграли свої перші поєдинки на чемпіонаті світу та сподівалися продовжити успішні виступи. Рахунок у матчі відкрила збірна Швейцарії - на 9-й хвилині Герцог не залишив шансів голкіперу збірної Данії. Швейцарці подвоїли перевагу в рахунку завдяки голу Майєра на другій хвилині другого періоду. Через чотири хвилини Сутер закинув третю шайбу, а на 33 хвилині Мозер зробив заявку на розгромну перемогу збірної Швейцарії. П'ята шайба, занедбана на 38-й хвилині, лише підтвердила перевагу у класі швейцарської збірної. У третьому періоді збірна Швейцарії не стала добивати суперника, обмежившись лише одним взяттям воріт збірної Данії.

У групі В ігровий день відкрили збірні Норвегії та Великої Британії. Норвежці вважалися фаворитом поєдинку і за результатами двох періодів цілком виправдовували очікування спеціалістів, виграючи з рахунком 3:0. Проте все змінилося у третій двадцятихвилинці. Незважаючи на нереалізований на 44-й хвилині буліт, британці завдяки голам Дауда, Перліні та Річарсона вирвали нічию в ігровий час. А ось у серії післяматчевих кидків сильнішими виявилися норвежці, реалізувавши дві свої спроби проти однієї у суперника.

У другому поєдинку групи В зустрілися збірні Австрії та США. Тут також не обійшлося без несподіванок. Австрійці вийшли вперед на 15-й хвилині, а в другому періоді взагалі повели з різницею у дві шайби. Однак утримати перевагу збірна Австрії не змогла. Беллоуз і Годет зрівняли рахунок, а на 4-й хвилині овертайму Хьюз приніс перемогу збірній США.

Ігрову програму групи В завершував центральний матч дня. Амбітна збірна Чехії вийшла на поєдинок із збірною Швеції, яка претендує на чемпіонство. За досить рівної гри, першими закинули чехи. Автором шайби на 7-й хвилині став 46-й номер збірної Чехії Давід Крейчі, який зіграв за "Бостон Брюїнз" 15 сезонів у НХЛ. Шведи відігралися за 36 секунд до кінця першого періоду. Асплудн із п'ятачка переправив шайбу у ворота збірної Чехії, реалізувавши чисельну перевагу. Шведи могли піти на перерву і зовсім лідируючи у рахунку, але кидок Фріберга прийняла він перекладина.

На початку другого періоду шведи на півтори хвилини отримали перевагу 5 на 3, чим успішно скористалася, закинувши на 23 хвилині. Через три хвилини Броме збільшив перевагу збірної Швеції до двох шайб. А на 29-й хвилині становище збірної Чехії стало зовсім незавидним. Асплунд вийшов віч-на-віч і холоднокровно переграв голкіпера. Після четвертої пропущеної шайби тренер збірної Чехії провів заміну на воротарській позиції, випустивши на майданчик Марека Лангхаммера.

Чехія не склала зброю, і на 38-й хвилині Кундратек скоротив різницю в рахунку, реалізувавши більшість. У третьому періоді шведи витримали натиск суперника та на 45-й хвилині результативно завершили свою контратаку. Чехія, лише через 30 секунд, відповіла шайбою Блюмеля. Наприкінці основного часу поєдинку збірна Чехії випустила шостого польового гравця, але успіху не досягла.

• Чехія – Швеція 3:5 (1:1, 1:3, 1:1).

Наступні матчі чемпіонату світу відбудуться 16 травня. Інформатор стежитиме за перебігом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про перемогу збірної України у контрольному матчі з «Боруссією» та результатами поєдинків чемпіонату світу з хокею, зіграних 14 травня.