У Міністерстві оборони США тривають неофіційні обговорення, як діяти в разі, якщо Дональд Трамп, повернувшись до влади, вирішить залучити військових для внутрішніх операцій та звільнень у федеральному уряді
У Пентагоні ведуться неофіційні розмови щодо реакції на можливі накази Дональда Трампа. Міноборони США остерігається, що розпорядження новообраного президента США можуть бути пов'язані з розміщенням військ всередині країни та звільненням низки аполітичних службовців. Справа в тому, що раніше Трамп натякав на готовність використати збройні сили для забезпечення порядку в США та проведення масових депортацій.
Про це повідомляє CNN з посиланням на представників оборонного відомства. Видання зазначає, що Трамп також заявляв про наміри змінити кадровий склад федерального уряду на користь лояльних людей і "очистити" систему національної безпеки від корупціонерів. Під час свого попереднього президентства Трамп мав напружені стосунки з вищим військовим керівництвом, зокрема з генералом у відставці Марком Міллі. На посаді голови Об'єднаного комітету начальників штабів Міллі вживав заходів, щоб обмежити можливості Трампа щодо використання ядерної зброї. У свою чергу, Трамп часто критикував американських генералів, називаючи їх "слабкими" і "неефективними". Зараз військові аналізують різні сценарії для підготовки до змін у Пентагоні.
"Ми всі намагаємося планувати найгірші можливі сценарії, хоча реальна ситуація ще залишається невизначеною", – зазначив представник оборонного відомства.
Поновлення Трампа на посаді президента також викликає занепокоєння. Адже існує ризик отримання незаконних наказів, особливо якщо політичні призначенці Трампа всередині відомства не будуть цьому протидіяти.
"Закон вимагає від військових відмови від виконання незаконних наказів, але залишається питання: що буде далі? Чи можуть такі дії призвести до масових відставок вищого керівництва?" – додав інший представник.
Поки що невідомо, кого Трамп може призначити очільником Пентагону. Але, на думку експертів, Трамп та його команда, ймовірно, спробують уникнути напруги з військовим керівництвом. Очікують, що нова адміністрація Білого дому спробує уникнути конфліктів, які виникли під час першого терміну Трампа.
"Я абсолютно впевнений, що наші лідери залишатимуться на боці правильних рішень за будь-яких обставин. Я також переконаний, що Конгрес і надалі підтримуватиме наші збройні сили", - розповів ексміністра оборони США Ллойд Остін.
Ще до офіційної перемоги Дональда Трампа на виборах у США він виступив з переможною промовою і оголосив себе 47-м президентом США. Він також пообіцяв "золотий вік" для Америки та окреслив свою політичну програму на новий термін. Він хоче розширити повноваження голови держави та змінити роль Штатів на міжнародній арені. Республіканець резюмує свій підхід фразою Рейгана: "Мир через силу".
Трамп виступив перед прихильниками у штаті Флорида і сказав, що ця передвиборча кампанія стала найкращою в історії президентських виборів США. За даними видання The Hill, Дональд Трамп забезпечив собі достатню кількість голосів. Попередні підсумки Fox News, каналу, що підтримує республіканців, станом на 6 листопада свідчили, що Трамп набирає 277 голосів виборців, забезпечуючи собі перемогу на виборах.
Вже 7 листопада він призначив свою керівницю виборчої кампанії Сьюзен Вайлз на посаду голови апарату Білого дому. Її призначення стало першим важливим призначенням після перемоги на виборах цього тижня. Вайлз уперше в історії США очолить апарат Білого дому.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.