Представник Міністерства оборони США Патрік Райдер заявив, що США точно не хочуть, щоб їх технології використовувалися проти України
Пентагон посилює зусилля у співпраці з іншими урядовими відомствами США. Це робиться для того, щоб закрити будь-які можливості для Росії отримувати американські технології, з яких можуть виробляти зброю, в обхід санкцій. Про це повідомив офіційний представник Міністерства оборони США Патрік Райдер.
Як повідомляє Пентагон, брифінг пройшов 13 вересня. За словами Райдера, основна мета полягає в тому, щоб не допустити використання американських технологій у військових конфліктах, таких як війна в Україні.
Райдер заявив, що Міноборони США продовжуватиме тісну співпрацю з міжвідомчими партнерами.
"Ну, загалом міжвідомчі зусилля були спрямовані на застосування санкцій проти Росії, щоб запобігти таким видам діяльності. Міністерство оборони продовжуватиме тісно співпрацювати з нашими міжвідомчими партнерами. Ми точно не хочемо, щоб американські технології використовувалися в таких країнах, як Україна, проти українських громадян", - заявив він.
Наприкінці липня 2024 року озвучила Наталія Нестор, директорка Київського науково-дослідного інституту судових експертиз заявила, що в російських ракетах і безпілотниках виявили компоненти, вироблені в понад 20 країнах. Зокрема в Китаї, Німеччині, Японії, США, Нідерландах, Швейцарії та інших державах. Це підтверджує необхідність суворішого контролю за експортом технологій і їхнім можливим потраплянням до Росії через посередницькі країни.
За словами Наталії Нестор, експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) досліджують практично всі типи російських ракет, які використовуються для атак по Україні. Йдеться про "Іскандер", "Кинджал", "Калібр", Х-101, Х-55, Х-59 тощо.
Крім ракет, досліджують також ударні безпілотники типу Shaheed-136 і Shaheed-121, які активно використовуються Росією, а також розвідувальні безпілотні літальні апарати, серед яких "Картограф", "Орлан-10" і Supercam.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський ще у березні 2024 року закликав міжнародну спільноту посилити санкції та припинити постачання компонентів для російських ракет. Він заявив, що кожна російська ракета, яку окупанти використовують для атак на Україну, містить десятки компонентів, вироблених у різних країнах. Особливо багато іноземних деталей виявлено в ракетах типу Х-101 — щонайменше 53 види.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.