“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
За кожний повний рік страхового стажу (понад 35 років для чоловіків і 30 років для жінок) пенсія за віком збільшується на 1%
Українські пенсіонери мають можливість отримувати додаткові виплати до своїх пенсій, серед яких є надбавка за надстаж. Пенсійний фонд України розповів, яким чином розраховується ця додаткова сума та наскільки можна збільшити розмір виплат.
На сайті ПФУ зазначається, що згідно зі статтею 28 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за кожний повний рік страхового стажу, що перевищує 35 років для чоловіків і 30 років для жінок, пенсія збільшується на 1% розміру пенсії. Однак не більше ніж на 1% мінімального розміру пенсії за віком.
Однак, важливо, щоб розмір пенсії, розрахований згідно зі статтею 27 Закону, перевищував прожитковий мінімум для непрацездатних осіб (2093 грн з грудня 2022 року), тоді доплата буде розраховуватись виходячи з цього мінімуму. У ПФУ нагадали, що пенсіонерам, які продовжують працювати, перерахунок доплати за надстаж проводиться після їх звільнення з роботи.
Згідно з вимогами, документи слід подати впродовж трьох місяців після настання права на пенсію. Проте, варто враховувати кілька важливих деталей.
Представники Пенсійного фонду пояснюють, що якщо пенсіонер не подає всі необхідні документи, а без них неможливо призначити пенсію, то йому повідомляють про це. Якщо всі недоліки будуть усунені протягом трьох місяців, пенсія буде призначена наступного дня після досягнення пенсійного віку. Проте, якщо подання документів затягується понад три місяці, то попередня дата призначення пенсії вже неповернута.
Важливо відзначити, що з 15 квітня 2023 року набув чинності закон України № 2981-ІХ від 20.03.2023 "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування". Згідно з цим законом, в період воєнного стану та трьох місяців після його закінчення, українці, що проживають або проживали на території, де ведуться або відбуваються бойові дії, або на тимчасово окупованих територіях і зверталися для призначення пенсії під час воєнного стану та після його закінчення, можуть отримати пенсію від наступного дня після досягнення пенсійного віку.
Нагадаємо, "Інформатор" писав, як пенсіонерам оформити виплати з інвалідності. Для цього потрібно декілька кроків.
Також повідомлялося, що в Україні встановили нові пенсії від 7 500 до 13 000 гривень. Ми писали, хто зможе їх отримувати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.