Павербанки, безперебійники, міні-електростанції: що придбати для квартири на випадок серйозних перебоїв зі світлом

Читать на русском

Українці готуються до зими в умовах війни

Читать на русском
Павербанки, безперебійники, міні-електростанції: що придбати для квартири на випадок серйозних перебоїв зі світлом

Українці готуються до зими в умовах війни

Генератор у багатоквартирному будинку не поставиш, а без нього виробляти електроенергію у квартирі практично неможливо. Як же підготуватись  до можливих перебоїв з постачанням електрики взимку? Реальний варіант, який залишається - акумулювати електроенергію доки вона є. Та витрачати її «з накопичених запасів» у разі перебоїв. Чим варто запастись?

Павербанки

Павербанки – це найпростіше рішення. Достатньо включити їх в розетку, щоб вони самі заряджалися, коли є світло, а у випадки відсутності електроенергії включити електроприлади в них.

Переваги такого рішення:

  • Не потребує додаткових навичок від користувача;
  • Мобільність;
  • Зручна індикація рівня заряду;
  • Велика кількість додаткових роз’ємів, включаючи автомобільні прикурювачі та USB.


Недоліки такого рішення:

  • Як правило, маленька ємність універсальних батарей;
  • Неможливість додати акумуляторні блоки, щоб збільшити ємність батареї;
  • Неможливість замінити акумулятори після їх деградації;
  • Висока ціна;
  • Мала потужність.


Щ
о необхідно знати про ємність Павербанків

На етапі вибору ємності багато покупців роблять основну помилку — намагаються дізнатися, скільки циклів зарядки забезпечить «банка», розділивши її номінальний об'єм на ємність батареї гаджета. Але жоден Power Bank не віддає накопичену енергію повністю!

В ідеалі універсальна мобільна батарея об'ємом 3000 мАг повинна б повністю зарядити смартфон з батареєю 3000 мАг. Але ККД більшості «банок» становить близько 80-90% (інша енергія витрачається на роботу самого пристрою). Тому слід вибирати мобільну батарею не «впритул», а із «запасом».

У магазинах продається величезна кількість різних моделей Павербанків об'ємом від 1500 до 50000 мАг. Найпоширеніші - на 10000-12000 мАг. Зазвичай їх вистачає на дві-три підзарядки смартфона з середньостатистичною батареєю 3000-4000 мАг.

Безперебійне джерело живлення

Безперебійники - це пристрій, який виконує функцію акумулятора енергії. При відключенні електрики воно забезпечує живлення різноманітної апаратури. Він підключається до комп'ютера, газового котла, телекомунікаційного обладнання. Таким чином вирішується проблема тимчасового відключення електроенергії. Додатково безперебійник забезпечує надійний захист від перешкод, від стрибків напруги. Це актуальний момент, коли мова йде про роботу дорогого устаткування і побутової техніки. Краще один раз витратити гроші на придбання блоку безперебійного живлення і бути спокійним. 

На сайтах безкоштовних оголошень є сотні пропозицій з продажу вживаних безперебійників, в яких вийшли з ладу штатні акумулятори. Все, що потрібно зробити користувачу — викинути старий акумулятор і замінити більш потужним.

Переваги такого рішення:

  • Просте рішення, що майже не вимагає від користувача додаткових маніпуляцій;
  • Можливість, за потреби, додавати акумулятори, збільшуючи ємність;
  • Ціна, з якою не можуть зрівнятися аналогічні джерела аварійного живлення.


Недоліки такого рішення:

  • Ненадійність, через перевищення штатного об’єму батареї;
  • Відсутність додаткових роз’ємів, що трохи знижує КПД пристрою;
  • Необхідність місця для зберігання.


Власна електростанція своїми руками

Створити власну накопичувальну електростанцію — найкраще рішення з точки зору його вартості, надійності та потужності. Проте потрібно розібратися як працює вся система, щоб зібрати її власноруч.

Фактично накопичувальна електростанція — це частина сонячної електростанції, до якої замість сонячних панелей підключили зарядку від загальної мережі. Для побудови такої системи потрібно купити акумулятори, інвертор та систему заряду, вміти це все налаштовувати та місце для зберігання такої системи.

Навіть встановлена на балконі невелика сонячна панель може продовжити час автономної роботи такої системи з декількох днів до тижня, що може бути очевидною перевагою в надзвичайних ситуаціях.

Переваги такого рішення:

  • Ємність такої системи обмежена лише місцем для зберігання додаткових акумуляторів;
  • Потужність може дозволяти включати навіть потужні електроприлади;
  • Надійність, оскільки такі рішення є класичними для сонячних електростанцій;


Недоліки такого рішення:

  • Необхідність місця для установки системи;
  • Необхідність розібратися як працює вся система й зібрати її власноруч, або звертатися до спеціалізованих компаній;


Важливо знати!

Потужності резервної системи живлення має вистачати на підтримку критично необхідних електроприладів — комп’ютерів, освітлення, для заряджання ноутбуків та телефонів. Проте вона не зможе забезпечити потреби для постійної роботи  обігрівачів, бойлерів, холодильників та електропічок.  Це головне, що треба враховувати при підготовці до можливих складних умов цієї зими.

Раніше Інформатор писав, що  підстрахувати споживачів електроенергії у разі виникнення перебоїв в електромережі здатна міні-електростанція з бензиновим чи дизельним двигуном. До того ж генератори - це надійні та зручні установки, які працюють практично вічно, якщо правильно їх експлуатувати. Звичайно, що у споживачів виникає питання, який генератор краще: бензиновий чи дизельний.

Тетяна Самойлова

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.