Патентні тролі намагалися відсудити у гурту «Антитіла» майже два мільйони гривень

Читать на русском

Шахраям не вдалося заробити на захисниках України

Читать на русском
Патентні тролі намагалися відсудити у гурту «Антитіла» майже два мільйони гривень
Патентне безсилля

Шахраям не вдалося заробити на захисниках України

Поки одні зі зброєю в руках захищають країну від зовнішньої агресії, інші відчайдушно намагаються розбагатіти. У тому числі й за рахунок перших. Музиканти гурту «Антитіла» розповіли, як у них намагалися на законних підставах відібрати 52 тисячі доларів.

Історія розпочалася ще кілька років тому. Якийсь Сергій Лапковський із Луцька звернувся до суду з вимогою стягнути з гурту «Антитіла» один мільйон гривень. Він стверджував, що придумав та запатентував унікальну тональність, яку музиканти гурту використовували у трьох своїх піснях.

«Антитіла»

 

У суді Лапковський демонстрував цю унікальну тональність на мобільному телефоні. Судді навряд чи щось зрозуміли, тому звернулися до експертів, які пояснили, що всі музиканти використовують одні й ті самі принципи тональності.

Винахідник унікальної тональності Сергій Лапковський

 

Позивач не залишив надій і влітку 2022 року знову звернувся до суду. Претензії були такі самі, як і раніше, тільки сума збільшилася. І ось нещодавно в цій довгій справі було поставлено крапку. Про що й повідомили у своєму Інстаграмі «Антитіла».

 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Антитіла / Antytila (@antytila_official)

 

Патентні тролі

Так звані патентні тролі спеціалізуються на пред'явленні патентних позовів. Вперше цей термін був використаний у 1993 році щодо компаній, які агресивно проводили патентні переслідування.

Тролі шукають тонкі місця, наприклад, розпливчасті формулювання та відмінності у законодавствах країн. Вони добре знають патентне законодавство, крім того, мають досвід у веденні судових розглядів.

Наприклад, в одній із країн СНД у 1999 році одна торгова компанія отримала патент на скляну пляшку, зареєструвавши її як «скляну посудину». Далі фірма почала вимагати від виробників пива та безалкогольних напоїв 0,5% від виторгу. Відповідні компетентні органи далеко не одразу змогли припинити дію патенту на пляшку.

Раніше Інформатор писав, що учасників гурту «Антитіла» нагородили медалями за оборону Київщини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.