"Паша Мерседес" на волі під заставу: СБУ офіційно прокоментувала скандальне рішення суду

Читать на русском

Внесення за митрополита 900 тисяч доларів застави не повпливає на розгляд справи у суді, його зобовʼязали носити електронний браслет

Читать на русском
Паша Мерседес
Наразі захист митрополита УПЦ МП ознайомлюється з матеріалами справи

Внесення за митрополита 900 тисяч доларів застави не повпливає на розгляд справи у суді, його зобовʼязали носити електронний браслет

СБУ запевняє, що звільнення митрополіта УПЦ Московського патріархату Павла Лебідя, більше відомого як "Паша Мерседес", під заставу у 33,3 млн грн не вплине на "справедливий розгляд справи в суді". Підозрюваного зобовʼязали носити електронний браслет, а обвинувальний акт скерують до суду, коли адвокати Лебідя ознайомляться з матеріалами справи.

Про це 9 серпня повідомили у Службі безпеки України.

"Днями за митрополита УПЦ (МП) Павла (Лебідя) внесено заставу у розмірі 33,3 млн грн, через що його звільнено з-під варти, як це передбачає попереднє рішення Солом’янського районного суду м. Києва. Зважаючи на окремі запити ЗМІ, Служба безпеки України повідомляє, що такий вид запобіжного заходу жодним чином не вплине на справедливий розгляд справи митрополита Павла в суді", - йдеться у повідомленні.

В СБУ зазначили, що мова йде лише про вид запобіжного заходу, а не повне звільнення Лебідя від відповідальності - інкриміновані йому статті не передбачають безальтернативного тримання під вартою. Водночас на Лебідя наклали низку зобовʼязань:

  • носити електронний засіб контролю;
  • не залишати с. Вороньків Бориспільського району Київської області без повідомлення про це слідчого (за винятком невідкладних випадків, пов’язаних із небезпекою для життя та здоров'я);
  • за першою вимогою прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді в даному кримінальному провадженні;
  • утримуватися від спілкування з потерпілими та свідками.

"На даний час розслідування у кримінальному провадженні стосовно Павла (Лебідя) завершено, а його адвокати ознайомлюються з матеріалами справи. Після цього обвинувальний акт буде скеровано до суду", - додали в СБУ.

Силовики нагадали, що слідчі СБУ повідомили митрополиту про підозру за статтями про порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, а також виправдовування агресії рф (ч. 2 ст. 161 та ч. 3 ст. 436-2) 

Загалом з початку повномасштабної війни за матеріалами СБУ розслідується 65 кримінальних проваджень стосовно священнослужителів, зокрема і щодо архієреїв УПЦ МП. Суд виніс 15 обвинувальних вироків. Припинено громадянство 19 священникам УПЦ МП, які мають паспорти рф. Заборонено вʼїзд в Україну понад 250 клірикам РПЦ, у тому числі й 3 священникам УПЦ МП, яким скасовано громадянство України, додали в СБУ.

Паша Мерседес і застава у 900 тис. доларів

7 серпня стало відомо, що за Пашу Мерседеса внесли 900 тисяч доларів дастави - 33,3 млн грн, після чого той вийшов з СІЗО на волю. Адвокат митрополіта стверджує, що близько тисячі людей долучилися до збору застави. Зазначимо, що відразу після затримання священника розпочався збір коштів. При цьому віряни скаржилися, що 17 липня з незрозумілих для них причин онлайн-ресурс ipay.ua відключив прийом оплати, організований для Паші Мерседеса.

Зазначимо, що у разі доказу провини Паші Мерседесу загрожує до 8 років вʼязниці.

Нагадаємо, що цього тижня до п'яти років позбавлення волі засудили очільника Тульчинської єпархії УПЦ МП у Вінницькій області митрополита Іонафана. За даними СБУ, фігурант поширював серед вірян пропагандистські листівки та розміщував публікації на сайті РПЦ з закликами щодо зміни влади й підтримки російських окупантів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.