Паралімпійські ігри в Токіо: підсумки 27 серпня

Українські паралімпійці поповнили скарбничку збірної.

Мар'яна Шевчук виграла "золото" в пауерліфтингу. У командних змаганнях із фехтування українські шаблістки у фіналі поступилися збірній Китаю.

Інформатор підбиває підсумки змагань 27 серпня.

У п'ятницю, 27 серпня, на Паралімпійських іграх у Токіо розіграли 44 комплекти медалей.

Перший день змагань легкоатлетів приніс збірній України три медалі. Стрибунка в довжину Юлія Павленко з результатом 4.86 метра посіла третє місце. Владислав Білий метнув спис на 55.34 метра, встановивши рекорд Європи. Однак для перемоги цього результату виявилося недостатньо. Переможцем змагань зі світовим рекордом 60.31 метра став спортсмен із Колумбії Хосе Грегоріо Лемос Рівас. Білий завоював "срібло", а ще один українець Олександр Дорошенко став п'ятим.

У секторі для метання диска Анастасія Москаленко, показавши свій найкращий результат 24,73 метра, посіла друге місце. Чемпіонкою Паралімпіади зі світовим рекордом 28,74 метра стала спортсменка з Польщі Роза Козаковська.

У плаванні срібні медалі завоювали Сергій Кліпперт (100 метрів на спині, клас S12) і Катерина Денисенко (100 метрів на спині, клас S8). Ще два «срібла» принесли в скарбничку збірної України Андрій Трусов (200 метрів комплексом, клас SМ7) і Кирило Гаращенко (400 метрів вільним стилем, клас S13). Ну а вишенькою на торті стала золота медаль Ганни Стеценко. На дистанції 400 метрів вільним стилем (клас S13) українка здобула перемогу з результатом 4:23,92.

У змаганні на велотреку Єгор Дементьєв став бронзовим призером у гонці переслідування на 4000 метрів.

Мар'яна Шевчук стала чемпіонкою Паралімпіади. У змаганнях із пауерліфтингу в категорії 55 кг Шевчук у першій спробі підкорилася вага 125 кілограмів. Дві наступні спроби українки виявилися невдалими, але й цього вистачило для перемоги.

У дзюдо Юлія Іваницька (48 кг) у сутичці за "бронзу" перемогла японку Сіцуке Ханган. Наталя Ніколайчик (52 кг) здолала дзюдоїстку з Німеччини Рамону Бруссіґ і також стала бронзовою призеркою. На жаль не підтримав дівчат Давид Хорава, програвши в сутичці за третє місце представнику Азербайджану Намігу Абаслі.

Збірна України з голболу з рахунком 3:7 програла збірній Китаю.

У командних змаганнях із фехтування чоловіча збірна України в поєдинку за третє місце з рахунком 45:34 поступилася збірній Великобританії.

Українські шаблістки у фіналі зустрілися з командою Китаю. Китаянки відразу захопили лідерство й повели 10:1. Українкам не вдалося переломити хід бою, і в підсумку вони поступилися з рахунком 17:40.

Раніше Інформатор повідомляв про результати жеребкування групового раунду Ліги чемпіонів, Ліги Європи й Ліги конференцій, а також про підсумки змагань Паралімпіади в Токіо, що відбулися 26 серпня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.