«З початку великої війни чимало громадян віком 60 і більше років виявили бажання долучитись до захисту України. Але в українському законодавстві є обмеження щодо залучення до служби такої категорії громадян. Наш законопроєкт знімає ці обмеження»
Колись я теж вірила, що троянда = кохання. А потім зрозуміла: не кожен букет має продовження. Ця пісня народилася з мого особистого досвіду - часів, коли я ще плутала бажане з реальністю. Думаю тут майже кожен впізнає себе.
Імпорт з Європи повинен вільно потрапляти в Україну, це допоможе балансувати енергосистему
Наразі в енергосистемі України досить непроста ситуація з балансом, особливо враховуючи катастрофу на Каховській ГЕС. Через це Україна вимушена імпортувати з Європи електроенергію в деякі години доби та використовувати аварійну допомогу. Але через деякі економічні причини імпорт не потрапляє в українську енергосистему в повному обсязі.
Щоб Україна могла вільно імпортувати електроенергію потрібно лібералізувати ціноутворення на енергоринку. Тоді імпорт з Європи зможе вільно потрапляти в Україну, а це допоможе балансувати енергосистему. Про це заявив голова "Укренерго" Володимир Кудрицький.
"Є певні економічні причини, чому імпорт в повному обсязі не потрапляє в українську енергосистему. У нас на ринку є такі ліміти цінові (прайс-кепи, - ред.). Тобто, ціна не може підійматися вище певного порогу і коли в Європі ціна вище, а таке буває, то відповідно немає економічних стимулів у гравців на ринку імпортувати електроенергію з Європи. Це парадоксальна ситуація. Її треба виправити і вже робота з цього приводу ведеться", - каже Кудрицький.
За його словами, після лібералізації ринку в окремі години вартість електроенергії може підійматись вище поточного рівня. А в окремі години доби навпаки - падати нижче.
"Укренерго" закликає українців розподіляти використання електроенергії та у пікові години (вечірній час) вимикати потужні електроприлади. Компанія просить це зробити для подальшої збалансованої роботи енергосистеми з урахуванням наслідків руйнування окупантами Каховської ГЕС. Компанія зазначає, що наразі виробництво електроенергії залишається достатнім для задоволення потреб українців. Однак через тривалі ремонти на ТЕС та АЕС кількість робочих енергоблоків зменшилася.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.