Остання гастроль: театр МУР поїхав на Закарпаття, але тут прийшли з ТЦК

Акторам довелося терміново освоювати нові професії

Театр МУР
Театр МУР

Нещодавно в Інстаграмі українського проєкту МУР з'явилося повідомлення про те, що весь технічний персонал театру було мобілізовано співробітниками ТЦК. Це сталося перед початком вистави в Ужгороді. Наступне повідомлення сповіщало, що вистава, нехай і з затримкою, але все ж відбулася.

Жодних подробиць МУР-івці не повідомляли. Просто розповіли факти.

«ТЦК мобілізували весь технічний склад нашої команди. Перед виставою в Ужгороді зараз. Актори збирають декорації, організатор туру стає за світлову пушку, кабелі звуку під’єднують до місцевої системи. Що робити далі по туру – ми не знаємо. Але ми дізнаємось і вирішимо це питання. Вистава відбудеться за планом. Пам’ятайте: творити всупереч усьому».

Творити всупереч усьому
Творити всупереч усьому

Вистава розпочалася із затримкою у дві години. Після чого з'явилося ще одне повідомлення від учасників проєкту.

«Ужгород. Всупереч тому, що ми були без технічної команди, які з честю прийняли присягу, ми своїми силами змогли побудувати все, хоч і с затримкою майже у дві години. Вистава відбулася. Вистава, яка нагадує, проти кого ми боремося і чому».

С затримкою майже у дві години
С затримкою майже у дві години

Однак за повідомленням видання Hromadske.ua, все сталося не так, як описали учасники проєкту МУР. За словами представників Закарпатського обласного ТЦК та СП, це сталося ще за день до концерту, 17 вересня, в іншому населеному пункті, а права на відстрочку від призову за мобілізацією у громадян не було.

Там також повідомили, що представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки, діяли «в межах своїх повноважень та чинного законодавства».

Ти [Романтика]

У березні 2024 року проєкт МУР презентував свій альбом-мюзикл Ти [Романтика], який присвячено розповідям про поетів Розстріляного відродження та мешканців будинку «Слово». Співавторами стали – поет Сергій Жадан, акторка і телеведуча Олена Кравець, одеський рок-гурт «Хейтспіч», львівський гурт NAZVA та інші.

Щоб підготувати слухача до аудіомюзиклу, музиканти записали невеликий ознайомчий вступ.

«Привіт. Ми – проєкт МУР. Твоя голова, напевно, зараз дуже забита щоденними викликами сучасності. Тому ми пропонуємо тобі подорож у минуле: інколи славне, інколи сумне, героїчне і драматичне, ліричне і комічне. Ми написали тексти, написали музику, і роздали ролі героїв ХХ століття нашим сучасникам. Бо ми вважаємо, що у минуле можна дивитись, як у дзеркало. І або дивуватись, як чудово на тобі сидить державна символіка, або трохи сплакнути, помітивши старі шрами і нові зморшки. З величезним хвилюванням ми запрошуємо тебе в подорож, на створення якої пішло багато місяців нашого життя. Ми побачимось з тобою на почорнілому полі, не ховаючи облич».

МУР: у минуле можна дивитись, як у дзеркало
МУР: у минуле можна дивитись, як у дзеркало

Портал «Всеосвіта» додав, що новостворений альбом слід скоріше сприймати, як мюзикл-розповідь про іменитих письменників. Його потрібно слухати послідовно. Він складається з 17 окремих композицій, але всі треки пов'язані однією сюжетною лінією. Таким чином, кожна композиція продовжується в іншій і слухач зможе «на власні вуха» стати свідком тих подій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube