Орбан заявив про підпал церкви на Закарпатті: там лишили напис "Мадярів на ножі"

У поліції розповіли, що інцидент стався 16 липня близько 22:00 у селі Паладь-Комарівці

Віктор Орбан, Закарпаття, скандал
Орбан роздмухав новий скандал. Колаж: Інформатор

У Закарпатській області невідомі залишили скандальний напис на церкві "мадярів на ножі". Після цього цю церкву було підпалено. Такі події викликали гостру реакцію з боку Угорщини.

Зокрема, у прем'єр-міністра цієї країни Віктора Орбана. Про це він написав у Facebook і оприлюднив відповідне фото.

"На Закарпатті підпалили церкву, а на її боці був напис: "Мадярів на ножі". Примус, умисне вбивство, спалювання церкви, вимагання, залякування. Все це відбувається з нами, угорцями на Закарпатті. Ми вас не підведемо, ви можете розраховувати на нас", - заявив Орбан.

Поліція Закарпаття заявили, що інцидент стався 16 липня близько 22:00 у селі Паладь-Комарівці. Кажуть, що невідома людина проникла на територію церкви і підпалила вхідні двері.

Після цього на фасаді будівлі чорною фарбою залишили "напис провокаційного характеру, спрямований на розпалювання національної та релігійної ворожнечі". Наразі поліцейські разом зі співробітниками СБУ встановлюють причетних до інциденту.

Скандал з Угорщиною

За даними угорського видання Telex, нещодавно до МЗС Угорщини викликали українського посла Федора Шандора через смерть мешканця Закарпаття - Йожефа Шебештьєна. Заступник міністра закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр заявив, що чоловіка нібито силоміць затримали працівники українського територіального центру комплектування (ТЦК), доставили до військкомату та побили залізним прутом.

Попри те, що його родичам повідомляли, нібито з ним усе гаразд, згодом він помер від отриманих травм. Президент Угорщини Тамаш Шуйок надіслав родині загиблого листа зі словами співчуття, назвавши смерть Шебештьєна "національною трагедією".

У Сухопутних військах ЗСУ підтвердили факт смерті, але заявили, що загиблого звали Йосип Шебештень, і він мав українське громадянство. За даними командування, його було мобілізовано законно, проте згодом він самовільно залишив частину. Через два тижні після цього чоловік помер - причиною смерті медики вказали тромбоемболію легеневої артерії. Слідів побиття, за даними військових, не виявлено.

Нагадаємо, що Будапешт часто звинувачує Україну в переслідуванні угорської національної меншини й це є виправданням до багатьох антиукраїнських кроків. Це стало приводом для заяв про готовність блокувати вступ України до ЄС, що викликало бурхливу реакцію в суспільстві. У Європі проблема нацменшин далеко не розв’язана, але в Україні ситуація із цим точно не найгірша. Правляча партія "Фідес" використовує питання меншин у своїх політичних цілях, і це не має стосунку до "вето" на євроінтеграцію.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити