За словами президента, всі у військово-політичному керівництві розуміли всі ризики
Президент Володимир Зеленський визнав, що операція ЗСУ на території Курської області РФ дійсно ризикована. Втім, він назвав її правильною. Однак Захід, за його словами, не виконав обіцянки у повному обсязі щодо допомоги бригадам на Курщині – лише частково.
Про це глава держави заявив під час інтерв’ю американському телеканалу CNN. Відео оприлюднила його пресслужба на YouTube.
“Ідея з Курськом - це ризикована операція. Ми розуміли це. Але ідея полягала в тому, щоб спрямувати туди деякі російські сили. І я думаю, це була правильна ідея”, – зауважив Зеленський.
Водночас президент заявив, ща західні партнери повільно допомагають нашим бійцям. Зокрема, вони обіцяли надати зброю для 14 нових бригад ЗСУ, але нині не оснащені навіть чотири бригади.
Крім того, глава держави нагадав, що ми вісім місяців чекали ухвалення Конгресом США допомоги Україні. Тоді ЗСУ змушені були використовували все, що мали у резерві чи на складах, або у резервних бригадах.
Також Зеленський наголосив на важливості дозволу з боку партнерів завдавати ударів углиб РФ західною зброєю. Її Україна збирається використовувати для ударів по літакам на російських військових базах – і в жодному випадку не по цивільній інфраструктурі.
За його словами, поки ми очікуємо цього дозволу, Росія почала відводити свої літаки на відстань до 500 кілометрів. Президент відповів, що станом на сьогодні Захід не дозволяє бити вглиб території РФ їхньою зброєю.
США та Британія досі не прийняли остаточного рішення щодо дозволу Україні бити по території РФ далекобійною зброєю. Згідно з даними видання The Guardian, Велика Британія, ймовірно, вже ухвалила рішення дозволити Україні використовувати ракети Storm Shadow для атаки на територію Росії.
Reuters повідомив, що президент США Джо Байден зараз обдумують над цим питанням. Ймовірно, що рішення про постачання далекобійної зброї Україні для можливих ударів по території Росії залежатиме від ряду факторів, включаючи міжнародну політику та стратегічні розрахунки. Постачання балістичних ракет Іраном Росії може серйозно вплинути на думку західних союзників. Однак, остаточне рішення, ймовірно, не буде ухвалене до наступного засідання ООН, яке має пройти 22 вересня.
Водночас Володимир Путін заявив, що якщо США і Британія дозволять бити вглиб РФ, то це може свідчити про пряму участь країн НАТО у війні. Він вважає, що українські військові не здатні самостійно використовувати високоточні західні ракетні системи, тому їх обслуговуванням, ймовірно, будуть займатися військові з країн НАТО.
У Британії відповіли на заяви диктатора держави-терориста – міністр Кім Стармер вважає, що Україна має право на самооборону, адже не починала цю війну. Водночас британський уряд не планує конфлікту з Росією.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.