ООН знайшла нові докази російської агресії та воєнних злочинів в Україні: що про це відомо

Читать на русском

Росія продовжує заперечувати свої звірства та напади на цивільних в Україні

Читать на русском
ООН
В ООН знайшли нові докази російської агресії. Колаж: Інформатор

Росія продовжує заперечувати свої звірства та напади на цивільних в Україні

В Організації об’єднаних націй знайшли нові докази військової агресії та воєнних злочинів росії в Україні. Про це заявила слідча комісія організації. Зокрема, йдеться про зґвалтування та депортацію дітей до рф.

Про це повідомляє пресслужба ООН. Зокрема, було задокументовано випадки зґвалтування “із застосуванням сили або психологічного примусу”.

“Комісія знайшла нові докази того, що російська влада вчинила порушення міжнародних прав людини і міжнародного гуманітарного права, а також відповідні злочини на територіях, які опинилися під її контролем в Україні”, – йдеться у звіті. 

Крім того, там заявили про докази нападів на українські міста, зокрема, на Херсон та Умань. Експерти задокументували випадки, які стосуються таких цивільних об’єктів:

  • житлових будинків,
  • залізничної станції,
  • магазинів,
  • складу для цивільного використання.

Водночас росія заперечує вчинення звірств та нападів на цивільне населення на території України. Однак в ООН розкрили деталі злочинів.

“Більшість інцидентів сталися після того, як злочинці увірвалися в будинки жертв. Жертви повідомляли про зґвалтування під дулом пістолета і погрози вбивством або заподіянням іншої серйозної шкоди жертвам або їхнім родичам”, – зазначили у повідомленні.

Крім того, слідча комісія знайшла докази переміщення 31 дитини з України до рф у травні 2022 року. Вона дійшла висновку, що це була незаконна депортація і воєнний злочин.

ООН та Україна

Ще 30 вересня ООН оголосила про те, що надасть допомогу українцям під час опалювального сезону. Сума допомоги становить 123 мільйонів доларів та охопить 900 тисяч людей. Зокрема, 450 000 людей отримають грошову допомогу на зимові потреби в енергоносіях. 15 750 людей отримають житлову та утеплювальну підтримку.

Також Генасамблея ООН не підтримала росію у її прагненні повернутися до складу Ради організації з прав людини, звідки її вигнали після початку повномасштабної війни проти України. Замість держави-агресора місця в Раді отримали, зокрема, Болгарія та Албанія.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.