ООН не відповідають на листи про страти українських військових. Омбудсмен розкритикував чергову "стурбованість" організації

Україні необхідна належна міжнародна підтримка для того, аби винні понесли справедливе покарання за свої злочини

Політика подвійних стандартів – це те, чим нині займається ООН
Равіна Шамдасані, Дмитро Лубінец та український військовий, якого вбили за гасло "Слава Україні!"

У середу, 26 квітня, український Омбудсмен Дмитро Лубінець розкритикував заяву речниці Організації Об’єднаних Націй з прав людини Равіни Шамдасані, яка "озвучила стурбованість" ООН через аудіоматеріали з Telegram-каналів щодо відмови брати у полон військових та їхньої страти – як з боку росії, так і України. 

Омбудсмен написав в своєму Телеграм-каналі, що в ООН "вкотре стурбовані не тим". Український уповноважений з прав людини звернув увагу на те, що ООН стурбована повідомленнями з Telegram-каналів, але не бачить офіційних листів від нього про випадки вбивства українських військових російськими військовополоненими або за промову "Слава Україні". 

"Постає питання – ООН бачить повідомлення у Telegram-каналах, але не бачить офіційних листів від українського омбудсмена щодо ситуації, де українському військовому відрізають голову чи де за "Слава Україні!" розстрілюють іншого українського військового? Адже відповіді на ці листи я до сьогодні не отримав!", - наголосив Дмитро Лубінець.

Він підкреслив, що Україна роками обороняється від збройної російської агресії, фіксує факти порушення законів і звичаїв війни, відкрито показує, як утримує російських військовополонених, "у той час, коли  міжнародна організація з підтримання й зміцнення миру та безпеки обурюється записами з Telegram-каналів".

"Політика подвійних стандартів – це те, чим нині займається ООН, і, здається, що досі не може відрізнити жертву від агресора!" – додав Омбудсмен.

Чим наразі "стурбовані" в ООН

Вчора, 25 квітня, в Управлінні ООН з прав людини прокоментували аудіозаписи, що з'явилися минулими вихідними, на яких люди, які "репрезентують обидві сторони конфлікту в Україні", віддають накази про страту військовополонених або заявляють, що на полі бою не повинно бути тих, хто вижив. Правозахисники ООН закликають як російську, так і українську владу провести розслідування та публічно засудити подібні дії.

"Хоча нам поки не вдалося перевірити справжність цих записів, такі заяви можуть вести до позасудових страт військовополонених або поранених", - йдеться у заяві прес-секретаря Верховного комісара ООН з прав людини Равіни Шамдасані. 

На одному записі нібито військовослужбовець ЗСУ наказує про вбивство військовополоненого з ПВК “Вагнер”. Після цього з'явилося аудіоповідомлення, ймовірно, ватажка “вагнерівців” Євгена Прігожина, – у тому, що її бійці більше брати полонених на полі бою.

Шамдасані заявила, що накази про страти військовополонених можуть класифікуватися як військові злочини – так само, як і заяви про те, що пощади на полі бою не буде.

“Ми закликаємо російську та українську владу виконати свої зобов'язання в рамках міжнародного права та провести розслідування щодо цих записів, а також встановити та притягнути до відповідальності винних”, – сказала вона.

В ООН також закликали воєначальників віддавати чіткі та недвозначні накази про захист військовополонених та поранених, гуманне поводження з ними та забезпечувати неухильне виконання цих наказів.

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що 6 березня 2023 року російські окупанти вбили неозброєного українського військовополоненого, який сказав: "Слава Україні!".  Також ми писали, що 11 квітня цього ж року в соцмережах з'явилося відео, на якому рашисти відрізають голову живій людині у формі з українськими відзнаками, а потім демонструють на камеру бронежилет із зображенням українського герба на шевроні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube