ООН дорікнула Україні стратою російських полонених - Лубінець вимагає пояснень

Читать на русском

В ООН побачили катування і страти полонених "з обидвох боків" - український омбудсмен вимагає доказів

Читать на русском
Дмитро Лубінець
Український омбудсмен Дмитро Лубінець/Фото:Facebook

В ООН побачили катування і страти полонених "з обидвох боків" - український омбудсмен вимагає доказів

Моніторингова місія ООН з прав людини оприлюднила нові доповіді. Її висновки підтверджують скоєння росією масових воєнних злочинів на території України, зокрема катування і страту полонених. Але такі дії, за висновками ООН, є з обидвох боків. Український уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець із цим категорично не згоден, він вимагає від Місії фактів і пояснень.   

Про це Дмитро Лубінець заявив у Facebook. 

"Дивно, що під час неодноразових особистих зустрічей з головою Місії Матільдою Богнер та постійною координаторкою системи ООН в Україні Деніз Браун, жодного разу ними не було порушено питання поводження з російськими військовополоненими. До того ж, хотілося б почути беззаперечні факти та аргументи, на яких ґрунтуються висновки Місії стосовно ймовірних порушень з боку української сторони", - написав омбудсмен. 

Він наголосив, що Україна дотримується Женевських конвенцій, міжнародного права й відкрита для міжнародних організацій. А тому такі звинувачення - безпідставні. 

"Це Росія злочинно вторглася на нашу землю, вбиває та викрадає українських громадян і досі блокує доступ до наших військовополонених. Масштаби нелюдського поводження та катування – приховуються. Закликаю ООН, а також всю світову спільноту тиснути на рф та вимагати допуску до місць утримання українських військовополонених", - заявив Лубінець. 

ООН дорікнула Україні стратою російських полонених - Лубінець вимагає пояснень 1

ООН відгороджується від російських злочинів

На початку 2023 року Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що він розформував місію з розслідування  вбивства українських військовополонених в колонії окупованої Оленівки. Там, 29 липня 2022 року, росіяни убили щонайменше 40 українських полонених, а принаймні 130 людей отримали поранення. Серед загиблих було багато захисників "Азовсталі".

Ця подія сколихнула не лише Україну, а й багатьох людей у світі. Люди вимагали розслідування злочину. Але Гутерріш сказав, що не має доступу до місця події, до того ж таке розслідування є небезпечним для представників ООН. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.