Натомість на Куп'янському та Лиманському напрямках фіксується деяке зниження активності противника
В Мар'їнці та Авдіївці Донецької області, де росіяни збільшили кількість обстрілів і штурмів, ситуація загострюється. Окупанти не залишають своїх планів захопити ці міста. Натомість на Куп'янському та Лиманському напрямках фіксується деяке зниження активності противника.
Про це повідомляє заступниця міністра оборони України Ганна Маляр в ефірі національного телемарафону. За її словами, росіяни вже понад рік безуспішно намагаються взяти під контроль Авдіївку і Мар'їнку.
"Якщо говорити про схід, у нас загострилася ситуація в Мар'їнці та Авдіївці. Росіяни збільшили там кількість обстрілів. Більше того, вони почали там штурми", - каже Маляр.
Окупанти вже понад рік намагаються захопити ці території. За словами заступниці міністра, загарбники "фактично стерли з лиця землі ці два населені пункти".
"Наразі ми бачимо, що вони ще й штурмувати почали, тобто не полишають планів (захопити міста - ІФ-У)", - зазначає Маляр.
Своєю чергою, на Куп'янському та Лиманському напрямках фіксується деяке зниження активності противника. Зокрема, кількість боїв там значно зменшилася, як зазначила заступниця міністра. Водночас вона наголосила, що росіяни збираються з новими силами і готуються, але від планів вийти на Куп'янськ і Донецьку, Луганську області не відмовилися.
"На бахмутському напрямку в нас стабільно є успіхи. Ми дуже поступово, але впевнено просуваємося там уперед. Основні бої всі знають - Курдюмівка, Кліщіївка, Андріївка", - каже Маляр.
Щодо ситуації на півдні, то там є просування українських Збройних сил. Але в деяких містах все ще тривають важкі бої.
"І за цими напрямками, де є успіхи, ми зміцнюємося на рубежах. Але якщо говорити про звільнені населені пункти, то росіяни так просто не хочуть здаватися. У районі Роботиного, наприклад, тривають дуже серйозні бої", - додала Маляр.
Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що контрнаступ Збройних Сил України може тривати ще до 45 днів. Він вважає, що з настанням осінньої погоди маневрувати військовим буде важче.
Своєю чергою, начальник ГУР Міноборони України вважає, що контрнаступ ЗСУ не зупиниться цієї осені, він триватиме і після настання холодної погоди, навіть якщо просуватися вперед стане важче. Серед ключових факторів, що гальмують контрнаступ ЗСУ – це дуже щільна концентрація російських мін, а також велика кількість компактних ворожих дронів-камікадзе та ПТРК, які сильно обмежують використання української бронетехніки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.