Останній дзвоник, щирі посмішки, сльози радості, обійми друзів і перший крок у доросле життя. Ця пісня про спогади, які назавжди залишаться з нами, та про нові мрії, що тільки починаються.
Перший підтверджений випадок зафіксовано у селі Охрімівка Кирилівської ОТГ.
На захоплених росією територіях Запорізької області фіксуються випадки перепису населення мирних жителів. Спочатку військові Росії збирали інформацію про пенсіонерів та громадян пільгових категорій, виманюючи їх паспортні дані виплатами матеріальної допомоги. Наступними стали працівники бюджетної сфери, які, продовжуючи роботу на відтиснутих росіянами комунальних підприємствах, змушені були «заново вступити на роботу». Потім протягом червня проходила реєстрація підприємців та отримання ліцензії на роботу.
Тепер вже окупанти збирають дані зі звичайних мирних громадян, - повідомляє Інформатор. Місцеві жителі кажуть, що це більше схоже на перепис майна.
Так, перший підтверджений випадок зафіксовано у селі Охрімівка Кирилівської ОТГ. Працівник пошти приніс анкету, яку потрібно заповнити.
У анкету потрібно внести такі дані:


Таким чином, росіяни отримають відомості про статки та зайнятість місцевого населення, водночас, одразу буде видно, у яких будинках тимчасово не проживають власники.
Схожа ситуація зараз відбувається у Бердянську. Місцеві жителі повідомляють, що нові правоохоронці стежать за майном бердянців, з'ясовуючи чи мешкають у будинку/квартирі господарі чи ні. Останнім часом почастішали дивні питання від окупантів:
Нагадаємо, у Мелітополі та Василівці місцеві колаборанти здали дані про людей, які виїхали. У частину квартир і будинків заселилися військові Росії, а з деяких просто винесли всю побутову техніку та меблі. Такі випадки непоодинокі по всій області.
Олена Хатькова