Окей, Інформатор: навіщо пасажири плескають в літаку

Причин - декілька

Окей, Інформатор: навіщо пасажири плескають  в літаку

Кожен, хто літав, напевно помітив той факт, що при посадці пасажири в салоні майже завжди плескають у долоні.

Що означає цей жест - з'ясовував Інформатор.

Навіщо пасажири плескають

Причини різні, і їх декілька.

Перша й основна - радість пасажирів через вдале приземлення авіасудна. Крім того, так пасажири можуть висловити свою повагу пілотові й команді за вдалий рейс.

Люди виявляють радість від вдалого приземлення в складних погодних умовах або у випадках, коли на борту була якась технічна несправність, або й зовсім - просто так.

Іноді пасажири аплодують без причини, навіть якщо політ і посадка пройшли в штатному режимі.

Помічено: ті, хто здійснює авіаперельоти часто, зазвичай не аплодують. А ось пасажири, які вибираються кілька раз на рік у відпустку, вважають за краще "віддячити" пілотів.

Часто плескають ті, хто повертається на батьківщину після довгої відсутності.

Коли варто плескати

Факт посадки ще не є фактом того, що літак минув будь-які небезпеки, — до тих пір, поки він не зупиниться на посадковій смузі.

У світі бували випадки, коли пасажири літака плескали в момент посадки авіасудна на злітну смугу, але вже через кілька хвилин розуміли, що це було передчасно.

Одного разу літак знесло зі злітної смуги в яр, він загорівся. Пасажири не постраждали, їх встигли евакуювати. Але ті, хто плескав, були сильно налякані після того, як покинули салон літака.

Це сталося у 2005 році в Торонто під час посадки літака авіакомпанії Air France з парою сотень пасажирів на борту.

Як реагують пілоти

До слова, пілоти не чують, що пасажири аплодують. Про те, що посадка пройшла під оплески, пілотам можуть повідомити стюардеси.

Але, як не дивно, є пілоти, яких оплески - ображають. Мовляв, невже до польоту й посадки їм не довіряли.

Іншим подобається такий відгук, треті вважають, що відсутність оплесків — всього лише ознака менталітету жителів певних країн.

Дійсно, у країнах із дешевими перельотами плескають рідше - тому, що частіше літають.

Виходячи з цього, можливо, кращим варіантом висловити свою подяку екіпажу буде кілька теплих слів, написаних у книзі відгуків чи на сайті авіакомпанії.

Якщо ви не впевнені, як правильно вчинити та чи варто плескати - просто озирніться навколо. Якщо це доречно в цей час, у цій країні, на цьому рейсі - ви опинитеся не один.

Раніше Інформатор повідомляв, чому корпус літаків обмотують скотчем.

Також ми писали, навіщо годинник переводять на зимовий і літній час.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube