Одесит виставив на сайті оголошення про продаж неіснуючих паливних талонів та видурив 30 тисяч гривень - що вирішив суд

Потерпілі у судове засідання не з'явилися, надали до суду заяви про слухання справи за їх відсутності, цивільні позови не надавали

Пальне
Чоловік заробив 30 тисяч гривень на продажі неіснуючих паливних талонів

Чоловіка звинувачують у вчиненні шахрайства. Він видурив у довірливих громадян 30 тисяч гривень на продажі паливних талонів. Про це йдеться у вироку Приморського районного суду Одеси, опублікованому 31 березня 2025 року. 

На початку листопада 2024 року чоловік, перебуваючи за місцем свого мешкання, на сайті онлайн-оголошень «Національне бюро оголошень» створив обліковий запис та, не маючи на меті продавати талони на паливо АЗС «UKRNAFTA», яких фактично не мав у власності, розмістив оголошення щодо їх продажу, додавши до вказаного оголошення свій контактний номер телефону для зв'язку. Він видурив 30 тисяч гривень, загалом зафіксовано 6 епізодів. 

"6 листопада 2024 року потерпілий побачив на сайті «Національне бюро оголошень» оголошення щодо продажу 100 літрів палива талонами «UKRNAFTA» за 5 тисяч гривень, після чого зателефонував на вказаний номер мобільного телефону, який був зазначений в оголошенні та належить обвинуваченому. Надалі обвинувачений, перебуваючи біля АЗС «АМІК» зустрівся з потерпілим, який бувши введеним в оману, передав йому кошти у розмірі 5 тисяч гривень, при цьому обговоривши умови отримання талонів на пальне. Згодом він зник з місця вчинення кримінального правопорушення, та розпорядився вказаним майном на власний розсуд, тим самим спричинивши останньому матеріальну шкоду на загальну суму 5 тисяч гривень. Таким чином, громадянин своїми умисними діями вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 190 КК України, а саме: заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство)", - вказується в одному з епізодів справи. 

В ході судового засідання обвинувачуваний свою вину визнав повністю. У скоєному щиро кається, кримінальні правопорушення вчинив у зв'язку з тяжким матеріальним становищем та просив суворо його не карати. Потерпілі у судове засідання не з'явилися, надали до суду заяви про слухання справи за їх відсутності, цивільні позови не надавали.

Яке покарання обрав суд?

Суд визнав чоловіка винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 190, ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України та призначив покарання: за ч. 1 ст. 190 КК України - у виді 1 року обмеження волі; за ч. 2 ст. 190 КК України - у виді 2 років обмеження волі. На підставі ч. 1 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим йому призначили остаточне покарання у виді 2 років обмеження волі. На підставі ст. 75 КК України громадянина звільнили від відбування покарання, встановивши іспитовий строк 1 рік. Відповідно до ч. 1 ст. 76 КК України він зобов'язаний: періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube