В Укренерго Олексій Брехт працює 23 роки, а загалом в енергетичному секторі – 25
З 5 вересня Наглядова рада НЕК «Укренерго» призначила Олексія Брехта виконувачем обов’язків голови правління «Укренерго». Про це компанія повідомила 13 вересня.
В Укренерго Олексій Брехт працює 23 роки, а загалом в енергетичному секторі – 25. Останні два роки Олексій Брехт був членом правління «Укренерго» та відповідав за експлуатацію, відновлення та розвиток мережі системи передачі.
«Головна задача на сьогодні – продовжуємо підготовку до опалювального сезону та відновлення об'єктів, пошкоджених внаслідок ворожих обстрілів, – наголосив Олексій Брехт. – «Укренерго» відіграє ключову роль в українській енергосистемі, тому забезпечувати її надійну роботу у складі європейської мережі ENTSO-E – наш головний пріоритет».
«Укренерго» зберігатиме курс на залучення міжнародної допомоги для відновлення високовольтної мережі після російських атак і посилення її стійкості. Поглиблення інтеграції до європейського енергетичного простору – також серед цілей компанії. Адже це – запорука нашої підтримки у протистоянні енергетичному терору. Компанія і надалі дотримуватиметься практик корпоративного управління за стандартами Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) і чекатиме прозорого обрання незалежної Наглядової ради та призначення голови правління «Укренерго». Про це йдеться в заяві компанії.
«Упевнений, що досвід і професіоналізм Олексія Брехта та команди Укренерго дозволять забезпечити продовження належної підготовки енергосистеми до важкої зими», — написав екс-очільник Укренерго Володимир Кудрицький, в ФБ 2 вересня, повідомляючи, що в.о. очільника Укренерго призначили Олексія Брехта.
Брехта призначено членом правління Укренерго 22 червня 2022 року. На цій посаді він координує роботу компанії в частині експлуатації та розвитку мережі, розробку планів розвитку мережі системи передачі на довгострокову та короткострокову перспективу, а також діяльність відокремленого підрозділу «Будівництво та ремонт».
Професійну кар’єру розпочав у 1999 році на Київській ГАЕС. Пізніше очолював відокремлений підрозділ Укренерго «Науково-проектний центр розвитку ОЕС України», до функцій якого входила розробка стандартів в електроенергетичній галузі, розробка плану розвитку мереж всієї енергосистеми України з урахуванням сучасних тенденцій із забезпечення стійкості та надійності її роботи.
У 2011-2016 роках працював в НЕК «Укренерго», де відповідав за напрями перспективного розвитку, євроінтеграції та технічної політики. Систематизував та вдосконалив процеси розвитку мережі ОЕС України, політику приєднання електроустановок до магістральних електричних мереж, вперше організував розробку та впровадження технічної політики Укренерго.
30 серпня Ставка Верховного головнокомандувача ухвалила рішення звільнити Кудрицького. Йому запропонували написати заяву про звільнення за власним бажанням (топменеджер нібито відмовився робити це). Причина звільнення - незавершені захисні конструкції навколо підстанцій "Укренерго", що призвело до перебоїв з постачанням електрики після російського масованого обстрілу 26 серпня.
Кудрицького 2 вересня звільнили з посади голови НЕК “Укренерго”. За даними українських медіа, це відбулося за згодою сторін. Після цього відповідне рішення винесла Наглядова рада. Нагадаємо, що Володимир Кудрицький обіймав посаду керівника "Укренерго" з 2020 року.
Водночас Наглядова рада Укренерго ухвалила рішення про початок конкурсу щодо відбору нового глави компанії. Для проведення необхідних процедур потрібно щонайменше три місяці. Протягом цього часу керівництво НЕК буде покладено на члена правління "Укренерго" Олексія Брехта. Нині він відповідає за експлуатацію та розвиток мережі.
За словами даними нардепа Ярослава Железняка, керівника "Укренерго" дійсно було звільнено після вимоги, що прозвучала на засіданні Ставки Головнокомандувача, а також тиску на наглядову раду компанії. Загалом Кудрицькому закидають неналежне виконання попередніх рішень Ставки та недостатній захист об’єктів "Укренерго".
Тиск на компанію підтвердили голова наглядової ради Укренерго Данієль Доббені та члена наглядової ради Педер Андреасен. Вони заявили, що йдуть у відставку, заявивши, що за весь час роботи відчували політичний тиск, в тому числі й щодо звільнення Кудрицького.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.