Оборонні закупівлі та компанія Fire Point: УП оприлюднила розмови Міндіча з Умєровим

У розпорядженні журналістів опинилися фрагменти записів із квартири Тимура Міндіча, де він обговорює з тодішнім міністром оборони Рустемом Умєровим фінансування компанії Fire Point

Міндіч та Умєров
Міндіч та Умєров обговорювали оборонні закупівлі

Колишній міністр оборони Рустем Умєров та співвласник студії "Квартал-95" Тимур Міндіч обговорювали компанію Fire Point, державні контракти, фінансування ракетних програм і закупівлі бронежилетів. "Українська правда" оприлюднила частину записів, відомих як "плівки Міндіча".

Один із фрагментів містить стенограму розмови від 8 липня 2025 року. Усі діалоги велися російською мовою. У ній Тимур Міндіч і Рустем Умєров нібито обговорюють діяльність компанії Fire Point. Як зазначає видання, Міндіч скаржився на недостатнє фінансування компанії. Водночас раніше він заперечував свою причетність до Fire Point у спілкуванні з журналістами.

"Міндіч: Треба трохи, розумієш? Ну якось. Там же 2 тисячі людей працює. Сьогодні треба закупити ці двигуни. Ми ж не свій прибуток просимо, ми ж оборотку не витягнемо. Ну, у нас немає такого, ну ти ж розумієш. Це компанія, ми все видаємо.

Умєров: Ну, тобто ракет і так далі на 5-6 ярдів. Це багато, брате. Я розумію все, але це багато".

За інформацією УП, у розмові також ішлося про можливий продаж частки Fire Point іноземним інвесторам. Зокрема обговорювався продаж 33% компанії за 600 мільйонів, із яких 300 мільйонів інвестор нібито був готовий спрямувати на розвиток, а решту - виплатити акціонерам.

Співрозмовники також торкалися теми оборонних закупівель. Зокрема Міндіч, ймовірно, просив вирішити питання з поставкою бронежилетів, які не приймає держава, йдеться в матеріалі.

"Міндіч: Скажи, якщо ти зараз усе це робиш. Прошу тебе не піди, ну бронежилети це великі гроші.

Умєров: Ну бронежилети ми просто у фінансах були, чесно туди не дійшов.

Міндіч: Просто нехай приймання підпишуть. Усі. Це тобі один дзвінок. Просто скажи, "я не хочу більше чути від Тимура про бронежилети, а я з ним зустрічаюся двічі на тиждень".

Також згадуються далекобійні розробки FP-1, FP-5 та FP-7. За даними журналістів, Міндіч просив пришвидшити фінансування ракетних програм Fire Point.

скриншот з відео
Розмова Міндіча та Умєрова. Фото: скриншот з відео.

Крім цього, на записах нібито звучать обговорення можливого призначення Умєрова послом у США, а тодішнього прем’єра Дениса Шмигаля - міністром оборони.

Компанія Fire Point була заснована у 2022 році. Вона швидко посилила позиції у виробництві українських далекобійних БПЛА, а в серпні-вересні 2025 року понад половину дронів, які застосовували Сили оборони, могли становити апарати цього виробника.

Умєров назвав питання про Міндіча "політизованими"

Нагадаємо, НАБУ долучило до матеріалів справи "Мідас" заяву про можливе зловживання у Міноборони. Йдеться про спробу закупки неякісних бронежилетів. Заяву подала Громадська антикорупційна рада при МО. Допит Умєрова відбувся 25 листопада. Він прибув до НАБУ у статусі свідка, щоб надати свідчення у провадженні щодо "втручання в діяльність державного діяча". Там підкреслюють, що розмова була конструктивною, а посадовець повністю відповів на всі запитання слідчих.

28 квітня Верховна Рада заслухала Умєрова. Йому, зокрема, поставили питання: чи причетний Міндіч до закупівлі неякісних бронежелетів, коли Умєров очолював Міноборони. Втім, він відмовився відповідати на нього, оскільки вважає це "політизацією" справи.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити