Нулі та впевнена перемога. Як розпочалася УПЛ

Новачки ліги пройшли бойове хрещення

Оболонь Колос УПЛ
Оболонь та Колос не змогли виявити переможця в матчі УПЛ

У п’ятницю пройшли два перші матчі Української Прем’єр-ліги нового сезону, де грали одразу два новачки - Оболонь та Полісся. Обидві команди ставили високі задачі перед сезоном і обидві - дебютанти ліги. Інформатор розповідає, як пройшли дві гри.

Оболонь - Колос. Дуже красивий старт УПЛ

Нулі та впевнена перемога. Як розпочалася УПЛ 1

Команди дуже по різному підійшли до стартової одинадцятки. У воротах Оболоні традиційно вийшов Федорівський. На полі до зацементованих Мороза, Слободяна, Краснопора і Мединського додався тільки новачок Приймак. У старті Колоса за міжсезоння сталося багато ротацій. На перший матч вийшли Ільїн, Оріховський, Безбородько. А от лінія захисту - одразу чотири новачки: Бондаренко, Бурда, Цуріков, Бондаренко та голкіпер Фесюн.

Матч проходив у Києві на однойменному з господарями назві. Серед досягнень Оболоні - одна з найшвидших жовтих карток в історії УПЛ: її отримав Мороз на 54-й секунді. Було помітно, що кияни у дебютному сезоні хочуть з самого початку здобути максимум - вони постійно вишукували вільні зони і як тільки отримували м’яча, то одразу бігли вперед. Але і Колос позаду не відсижувався - Ільїн прорвався на правому фланзі та ледь не закинув за комірець.

Агресивні вибігання вперед стали першим дзвіночком від Оболоні. Подачу у карний майданчик після ауту замикав Краснопір - неймовірним сейвом витяг Фесюн. Одразу ж атакою через центр відповідав Колос - Федорівський також був на місці. Можна відзначити дуже красиву гру обох колективів. Що колосівці, що пивовари комбінували, в кілька дотиків виходили від воріт у напад. Навіть нікого особливо не відзначиш - всі виглядали як на своєму місці. Крутий момент мав нападник Колоса Демченко: він одним рухом перекинув захисника і пробив у дальній кут. Пивоварів врятувала штанга.

У господарів Слободян і Краснопір постійно шукали момент вибігти на голкіпера. При розіграшах від воріт гостей, вони були на високому пресингу і намагалися закрити захисників, аби залишити якомога менше простору. А от Колос, при чужих кутових чи штрафних, просто сідав у штрафну і там не лишалося місця для маневрів суперника. Та й у боротьбу ані ті, ані ті не боялися йти - було багато фолів, іноді навіть не футбольних. Особливо під кінець тайму. Нульова нічия після 45-ти хвилин стала сумним, але логічним підсумком бойового тайму у виконанні Оболоні та Колоса.

На другий тайм обидва тренери дали потужний поштовх гравцям: команди почали шукати моменти закиданнями та розрізними пасами. Колос був успішнішим: показник володіння збільшувався, а натиск ставав сильніше. Ковалівці отримали і більше можливостей на полі та частіше підставлялися під тактичні фоли.

Оболонь дуже щільно закривалася - позаду сідали одразу 6 гравців. Тому вибігати вперед було нікому. Тренер Іващенко замін не робив - тому оборону тримали все ті ж. Лук’янчук і Приймак за 70 хвилин вдосталь наїлися

Мединський в Оболоні. І за 10 хвилин міг стати героєм матчу. Там де здавалося, що його заблокував захисник, свіжий нападник вдарив чітко по центру, але м’яч виявився складним для голкіпера гостей. Пощастило, що на добиванні нікого не було. До цього у Колоса вийшов Лучкевич - обидва вони ніби роздали всім гравцям ментальні енергетичні батончики: футболісти знову побігли вперед, ніби позаду не було 80-ти хвилин під палючим сонцем.

За даними Transfermarkt, Оболонь - найдешевша команда цьогорічної УПЛ. Але того завзяття, з яким кияни бігли вперед та кидалися у боротьбу на всіх, не купиш за гроші. Чого вартує тільки вигук з лави “Один момент, уважно!” під час небезпечного штрафного Колоса. У відповідь кияни мали кілька шансів. Але, голів так і не сталося.

Оболонь і Колос нульову нічию. Перший матч нового сезону УПЛ вийшов дуже яскравим, з дуже продуманими комбінаціями. Дуже хочеться, аби таким же запальним був і весь чемпіонат.

Полісся - Верес. Коли новачок одразу розриває

Нулі та впевнена перемога. Як розпочалася УПЛ 2

Від другого матчу ми вже очікували голи. Тим паче, вони за часом йшли у стик. Тренер Вереса вирішив спиратися на досвідчених виконавців, але на початку все ж вийшли Паст, Сезар і Сікейра. З іншого боку - Бойко, Шабанов, Танковський, Смоляков. Вже відомі в українському футболі прізвища.

Ну і чекати того голу довго не довелося. Буквально. За першу хвилину усі зібралися на лівому фланзі, нападник Полісся Макуана побіг вперед і його передачею знайшов Танковський. В один дотик він переправив м’яча повз голкіпера Вереса. Перший матч одразу став віднакою для двох футболістів: дебютний гол та ассист. А Макуана ще й забив перший гол УПЛ.

Такий швидкий гол хвилин на десять вибив гостей з кондиції. Поки Полісся продовжувало навісами знаходити Манкуана, який, у свою чергу, вже шукав когось у карному майданчику, Верес розгойдувався. Та вже після 17-ї хвилини пішли агресивні сутички. Гравці йшли у небезпечні підкати - і за азартом гра вирівнялася. Так само як і володіння м’ячем.

Атака через фланги стала головним козирем Полісся, яке дозволило знову затиснути Верес на його половині. Особливо через Козака - основний півзахисник житомирян часто змінював фланги і через правий йому вдавалося добігти до подачі. А згодом ледь не прийшов і другий гол - активний високий пресинг, Танковський забрав м’яча і з вільної зони влучив у штангу. Під кінець тайму номінальні гості буквально оселилися у штрафному рівнян: тиском не давали вийти, а звідси і постійні фоли на “жовтих” гравцях. І це дало свої плоди - Будківський після кутового виявився найвищим і майстерно переправив м’яча у ворота. 0:2 - перший тайм задав потужний темп.

Зберігся він і на початку другого. Коли Шабанов у 150-му матчі в УПЛ ледь не записав на себе вже третій гол команди. Все б так і продовжувалося, якби не видалення Гітченко. Центрбек Полісся отримав пряму червону картку. Червона зламала позиційну оборону житомирського клубу і довелося шукати можливості через вибіги. І знову головним стало прізвище Макуана: йому треба було просто вбити м’яча і конголезець самотужки вирішить складну ситуацію.

Здається, що ми мало згадуємо суперників житомирян. Так, бо ті затисли усі зони: аж занадто досконально вони розібрали суперника і знали усі точки, на які треба тиснути. В захисті Кучер став головною мішенню у складі Вереса: коли у рівнян провалювався захист, це йшло через тиск на нього. Так Козак зміг вибігти сам на сам і ледь не забив третій.

Кінець матчу запам’ятався вже жорсткою грою. Більше дрібних фолів, Бойко парирував мегашанс Вереса, коли ті знайшли шпарини у перебудові Полісся. Але потім почалися тільки обміни ударами. Кульмінацією стало вилучення Балана - за неналежну симуляцію. Потім через клятих росіян була перша цього сезону пауза на сирену - команди вийшли дограти кілька хвилин і на тому й закінчили. 0:2 - Полісся впевнено здобуло легку перемогу.

Підсумуємо. Оболонь, попри майже непомітну активність на трансферному ринку, вибудувала бойовитий склад, який показав, що із середняками УПЛ може потягатися. Поділля ж з першого матчу цією перемогою задає тренд на свої високі амбіції. Словом, переглядати обидва матчі було дуже цікаво і приємно. Сподіваємося, так буде і далі.

Артем Россінський, спеціально для Інформатору.

Як повідомлялося раніше, лідер Шахтаря пропустить старт УПЛ через раптову операцію. А новачок УПЛ заявив на сезон Зідана