Новий українець та битва за лідерство: огляд 9-го туру АПЛ

Ньюкасл розгромив Кристал Пелас і наблизився до єврокубкової зони

Мудрик в цьому турі запалив за Челсі. Фото: Gettyimages.com
Тоттенгем одноосібно очлив таблицю. Фото: Gettyimages.com

Новий уік-енд в Англії поєднав у собі кілька цікавих дербі, розгроми та несподівані результати. СуперМудрик, перемога Сіті та лідерство Тоттенгема - про все це в нашому огляді.

Ноттінгем 2:2 Лутон

Для Лутона це друга нічия в їх першому сезоні АПЛ. А точніше сказати - вчасно врятована гра. Ноттінгем за 76 хвилин вирішив усі питання в домашній грі дублем Вуда. Але далі стався майстер-клас "Як втратити впевнену перемогу власними силами". Спочатку наробили помилок на подачі у карний, де легко забив Огбене. А потім на останніх хвилинах джокер Адебайо круто розібрався із захисником та пробив у кут. Там де мала бути нічия - і сталася нічия.

• Ноттінгем - Лутон 2:2 (1:0; 1:2)
    Голи: Вуд, 48, 76 - Огбене, 83; Адебайо, 90+2

Ньюкасл 4:0 Кристал Пелас

Ньюкасл точно сподівається, що різниця м’ячів у майбутньому допоможе їм вибороти вищу позицію в чемпіонаті. За останні 5 матчів різниця м’ячів 17:2. Справжній гол-знущання зробив Мерфі - як він так перекинув воротаря знає тільки Мудрик. А от інші три голи - зразкове використання вертикального футболу із шедевром у вигляді пасу того ж Мерфі. І ще красивий факт: багато голів Ньюкасл знову розподіляє на чотирьох різних гравців.

• Ньюкасл - Кристал Пелас 4:0 (3:0; 1:0)
    Голи: Мерфі, 4; Гордон, 44; Лонгстофф, 45+2; Вілсон, 66

Манчестер Сіті 2:1 Брайтон

Нарешті Сіті зміг виграти, адже два матчі поспіль містяни не програвали роками. Цього разу постраждав Брайтон, якому не вдавалося зовсім нічого. Альварез із передачі Доку красиво замкнув простріл ударом під поперечку. А всередині другого тайму нарешті зміг відзначитися Холанд - супергармата в нижній кут. На цьому господарі вирішили зупинитися і 2-3 вбивчих моменти взяттям воріт не завершилися. Команда де Дзербі спромоглася відповісти лише голом новачка Фаті, коли Манчестер просто перестав грати. Але ця поразка доповнює безвиграшну місячну серію Брайтона.

• Манчестер Сіті - Брайтон 2:1 (2:0; 0:1)
    Голи: Альварез, 7; Холанд, 19 - Фаті, 73

Ліверпуль 2:0 Евертон

Приємно відзначити, що в цьому матчі Миколенко став справжньою проблемою для Салаха. Українець нав’язав єгиптянину боротьбу та заважав йому атакувати правим флангом. Тому поки Віталій був на полі, Салах забив тільки з пенальті. Другий гол стався вже на 97-й - зразкова атака, коли Миколенка на полі не було, а Евертон просто провалився в усіх лініях. Та рахунок міг бути і 6:0, якби не героїчна гра воротаря гостей Пікфорда: він сейвив шалені удари Макаллістера та Елліотта. Занесемо у звіт і безглузде (як часто було в АПЛ цього туру) видалення Янга - не встигав у підкаті та ледь не зламав ногу ліверпульцю Діазу.

• Ліверпуль - Евертон 2:0 (0:0; 2:0)
    Голи: Салах 75, 90+7
    Видалення: Янг, 37

Борнмут 1:2 Вулвергемптон

Команді Забарного дуже не щастить: чергова втрачена перемога і навіть нічия. Хоча господарі забили першими: класний комбінаційний гол із завершенням п’ятою від Соланке. А от другий тайм повністю забрали собі гості: спочатку за Вулвергемптон забиває Кунья одразу з роздягальні, потім Кук ззаду зрізав Чана і ледь не спровокував бійку. Кук пішов із червоною - а от вовки дотисли Борнмут зусиллями Калайджича. Це четверта поразка для Забарного поспіль.

• Борнмут - Вулвергемптон 1:2 (1:0; 0:2)
    Голи: Соланке, 17 - Кунья, 47; Калайджич, 88
    Видалення: Кук, 54

Астон Вілла 4:1 Вест Гем

На початку сезону цю гру ми б назвали битвою андердогів АПЛ. Але, як виявилося, із плином часу Астон Вілла свої проблеми потрохи вирішує, а от Вест Гем - ні. Майже весь матч господарі домінували та не давали гостям щось створити, а чотири голи стали кульмінацією їх розгрому. Особливо красивих голів у цій грі немає, а от АВ зберігає відрив від Брайтона та Ньюкасла.

• Астон Вілла - Вест Гем 4:1 (1:0; 3:1)
    Голи: Луїз, 30, 51; Воткінс, 74; Бейлі, 89 - Боуен, 61

Челсі 2:2 Арсенал

Це був би суперматч для фанатів Челсі, якби аристократи втримали перемогу. Це був би суперматч для фанатів Арсенала, якби каноніри дотисли та вирвали перемогу. А от для всіх нейтральних уболівальників - це крута та насичена гра, окрасою якої став шалений гол Мудрика. Вибір позиції, рішення на удар, траєкторія - все в ньому треба описувати із захватом. Назбиралося і помилок голкіперів: особливо воротаря Челсі Санчеса, який пустив двічі за сім хвилин. У цілому, матч виправдав статус центрального в турі та подарував нам силу-силенну кайфу.

• Челсі - Арсенал 2:2 (1:0; 1:2)
    Голи: Палмер, 15 (п); Мудрик, 48 - Райс, 77; Троссард, 84

Шеффілд 1:2 Манчестер Юнайтед

А от інший головний аутсайдер цього сезону АПЛ свій матч виграв. Манчестер Юнайтед, знову не без проблем, але переграв Шеффілд на його полі. Почалося все добре: після порятунку манкуніанців минулої гри, Мактоміней отримав більше часу і забив вже у першому таймі. Відповів на це Макберні з пенальті. Лише Далот під завершення зняв усі питання про переможця красивим ударом під поперечку. Сталася небачена цього сезону історія: друга перемога для МЮ поспіль. А от наступний тур - дербі з Манчестер Сіті.

• Шеффілд - Манчестер Юнайтед 1:2 (1:0; 1:2)
    Голи: Макберні, 34 (п) - Мактоміней, 28; Далот, 77

Брентфорд 3:0 Бернлі

У матчі, де Брентфорд просто зобов’язаний був вигравати - він взяв і виграв. З гри забивали нападники (у Мбемо гол+пас), красивезним дальнім пострілом забив Годдос - взяття воріт точно буде претендентом на гол туру чи навіть сезону. Для нас ця гра цікава дебютом Ярмолюка: українець провів на полі 15 хвилин, але за цей час зробив 16 дотиків до м’яча і навіть раз пробив. Непоганий старт для тепер наймолодшого дебютанта в Англії з України.

• Брентфорд - Бернлі 3:0 (1:0; 2:0)
    Голи: Вісса, 25; Мбемо, 62; Годдос, 87
    Видалення: Робертс, 78

Тоттенгем 2:0 Фулгем

А ось тут вже стає цікаво: Тоттенгем несеться вперед. У команди немає поразок, чудовий атакувальний склад, Сон просто цукерочка - знову забив та веде клуб до нових висот. Зараз буде австралійський жарт: Постекоглу перегорнув усе з ніг на голову - команда не боїться ані лідерів, ані середняків. Ось і тут - легко переграли Фулгем, забивши по голу на тайм. Рікаріо знову зберіг ворота на замку - та закріпив лідерство Тоттенгема.

• Тоттенгем - Фулгем 2:0 (1:0; 1:0)
    Голи: Сон, 36; Меддісон, 54