Нові антиросійські санкції: чи вб’є нафтове ембарго російську економіку

Читать на русском

Що чекає на росію та як це допоможе Україні?

Читать на русском
Нові антиросійські санкції: чи вб’є нафтове ембарго російську економіку

Що чекає на росію та як це допоможе Україні?

Довгоочікуваний шостий пакет санкцій узгоджено. Інформація про те, що ось-ось і санкційний пакет приймуть, почала з’являтися у засобах масової інформації ще після подій у Бучі, коли весь світ побачив вчинені російською армією злочини проти українського населення. Потім наприкінці квітня, одразу після першого туру президентських виборів у Франції, йшлося про те, що не можна зараз приймати рішення щодо потужних рестрикцій, оскільки Францію чекає ще другий тур. Чому не можна? Бо цього разу Європейський союз включив до пакету нафтове ембарго, а світова спільнота, включаючи французьке населення, вже відчула на собі наслідки російсько-української війни. 

Інформатор з’ясовував, що особливого у шостому пакеті санкцій та чим нафтове ембарго краще за  газове. 

Угорщина проти, але санкції узгоджено

Ще 17 квітня у своєму відеозверненні президент України Володимир Зеленський зазначив, що необхідність ембарго на постачання нафти з росії зростає з кожним днем. Президент наголошував, що кожен у Європі та Америці вже бачить, як росія використовує енергоносії для дестабілізації західного суспільства. І саме нафтове ембарго мало стати запобіжником для росії, яка планувала і надалі сіяти хаос на паливному ринку.

Основною проблемою для країн Євросоюзу стала Угорщина. Керівництво цієї країни відоме своїми дружніми зв’язками із кривавим диктатором російської федерації та врешті та до Угорщини вдалося знайти підхід. Пізно ввечері у понеділок 30 травня… 

«Угода про заборону експорту російської нафти до ЄС. Це одразу охоплює понад 2/3 імпорту нафти з росії, скорочуючи величезне джерело фінансування для її військової машини. Максимальний тиск на росію з метою припинення війни», - прокоментував черговий пакет санкцій голова Європейської Ради Шарль Мішель на своїй сторінці у Twitter.

 

Підтримала колегу і президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, мовляв, новий санкційний пакет має добити російську економіку. 

«Я вітаю сьогоднішню угоду Європейської ради ЄС  щодо нафтових санкцій проти росії. Це дозволить фактично скоротити близько 90% імпорту нафти з росії до ЄС до кінця року», - поділилася інформацією Урсула фон дер Ляєн. 

 

Попри те, що багато хто нарікає на такий санкційний пакет, вважаючи, що росію взагалі треба ізолювати зі світового економічного порядку денного, економіст Сергій Фурса каже, що нафтове ембарго хоч і має певні нюанси, але все ж це потужний удар по фінансуванню військової машини кремля. 

Нові антиросійські санкції: чи вб’є нафтове ембарго російську економіку 1

«Євросоюз дійшов того, щоб ввести нафтове ембарго, але з виключенням труби. Тобто санкції стосуються тільки труби морем. Такого компромісу дійшли, щоб Угорщина не блокувала рестрикції. Треба розуміти, що нафта для росії приносить набагато більше  грошей, ніж газ. Нафта - 150 млрд доларів на рік, а газ 50 млрд доларів на рік. І росія залишиться без основного джерела доходів для армії та бюджету», - сказав Сергій Фурса.  

Росія перетворюється на колонію Китаю

Про що йдеться у самому тексті санкційного пакета, поки що сказати важко, адже нинішня опублікована на сайті Європейської ради ЄС версія для друку лише анонсує обмеження, які вводитимуться проти росії. Тобто наявна частина включає лише загальні положення: посилення тиску на росію та Білорусь та заклик до країн не намагатися обійти санкції 

Нові антиросійські санкції: чи вб’є нафтове ембарго російську економіку 2

«Європейська Рада погоджується, що шостий пакет санкцій проти росії буде охоплювати сиру нафту, а також нафтопродукти, що поставляються з росії в країни-члени ЄС за тимчасовим винятком сирої нафти, що постачається нафтопроводом. У разі раптових перерв подачі, будуть введені надзвичайні заходи для забезпечення безпеки постачання. Європейська Рада повернеться до питання про припинення постачання сирої нафти трубопроводом найближчим часом», - йдеться у документі. 

Враховуючи озвучені економістом Сергієм Фурсою цифри, яких не доотримає росія через новий пакет санкцій, можна сміливо зробити висновок, що фінансовий крах рф все ближче. За різними даними, агресор щодня витрачає на війну в Україні від 1 до 6 мільярдів доларів, тож, звичайно, нафтове ембарго скоротить наповнення бюджету російської федерації. І це ж вже Шостий пакет санкцій, перші п’ять призвели до того, що росії довелося витратити на підтримку економіки понад 8 трильйонів рублів. Тепер штучно утримувати курс рубля стає майже неможливо.  

Звичайно, росія намагатиметься (врешті вже намагається) переправити нафтовий надлишок Індії або Китаю, але такий маневр навряд чи змінить ситуацію. Вже зараз аналітики кажуть, що збут російського енергетичного палива на китайський та індійський ринок відбувається із 40%-ми знижками. А вже найближчим часом вказані дві країни можуть домогтися ще більших знижок на нафту рф, що зрештою призведе до перетворення росії на сировинний придаток Китаю.  

До того ж Шостий пакет санкцій у тому розділі, що стосується нафтового ембарго, чудово накладається на відсутність можливості росії платити по зовнішніх боргах. За словами політолога Тараса Чорновіла, не варто забувати, що не лише нафтова галузь страждатиме, не менш важливим є те, що росія більше не може гасити зовнішні борги у доларах. 

Нові антиросійські санкції: чи вб’є нафтове ембарго російську економіку 3

«Якщо ви відмовляєтесь домовлятися, тоді починається зміна підходів до всіх боргових зобов'язань. Тоді розпочинається передчасне розривання договорів. І тоді починається процес, коли рф блокуватимуть у всіх напрямках. Після цього починається тиск на бізнес. Російські компанії стануть безнадійними для кредиторів і почнуть оголошувати дефолт», – зазначає політолог Тарас Чорновіл.

Тобто вже в середині літа (найпізніше у серпні) росія почне на повну відчувати дію санкцій. У червні не зможуть платити доларами по євробондах, через це у липні росію оголосять банкрутом. А наприкінці року агресор припинить отримувати нафтові надходження, що провокує інфляцію. 

Як санкції допоможуть відбудувати Україну

Інформатор вже неодноразово зазначав, що після війни Україну почнуть відбудовувати коштом Європейського союзу та коштом агресора. Останнім часом в іноземних медіа активно обговорюється тема того, як можна використати заморожені статки російських олігархів.

За однією з версій, яку озвучив економіст Сергій Фурса, російським олігархам хочуть запропонувати відмінити впроваджені проти них санкції за умови витрат частини з них на відновлення України. Для прикладу Роман Абрамович вже продав свій футбольний клуб за 4 мільярди. І ці гроші він обіцяв витратити на відновлення України. Так  само Європа може змусити росіян витрачати більшу частину отриманих від торгівлі нафтогазовими продуктами коштів на відновлення України, але спочатку нафтове ембарго має запрацювати, що у найближчій перспективі дуже сильно вдарить по кремлівському гаманцю. 

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.