Нове засідання Рамштайн відбудеться вже зовсім скоро: в Міноборони назвали термін

Союзники допоможуть Україні підготуватися до зими та дадуть усе найнеобхідніше для фронту

Рамштайн - 2023
Між двома засіданнями у форматі Рамштайн - 2023 може пройти менше місяця

Україна готується до нового засідання у форматі Рамштайн, яке відбудеться вже у листопаді. Остаточну дату назвуть пізніше. Між попереднім і наступним засіданням може пройти менше ніж місяць. 

Про це розповів Ілларіон Павлюк, новопризначений начальник Управління преси та інформації Міністерства оборони України. В ефірі телемарафону у суботу, 21 жовтня, він сказав, що союзники допоможуть нам підготуватися до зими.  

"Наступне засідання буде вже скоро, у листопаді. Точну дату назвемо трохи пізніше. Фокус - на підготовці до зими. Це передусім ППО, артилерія, боєприпаси", - сказав він. 

Павлюк додав, що постійно уточнюються потреби воїнів на фронті. І на Рамштайні це врахують. Міністр оборони щодня зідзвонюється з його колегами із союзних країн, вони знають про що ми просимо та реагують. 

"Робота ведеться постійно. Також ведеться робота в рамках коаліції спроможностей", - сказав речник Міноборони.  

Головні підсумки Рамштайн-16

Нагадаємо, попереднє засідання відбулось 11 жовтня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.  На ньому президент України Володимир Зеленський просив додаткові систем ППО та боєприпаси для артилерії. Партнери пообіцяли, що й надалі підтримуватимуть нашу боротьбу з російським агресором. І запевнили, що війна в Ізраїлі не вплине на допомогу для України.

Відомо, що від США ми отримаємо допомогу на 200 млн доларів: новий пакет допомоги включатиме боєприпаси для ППО, артилерійські боєприпаси та ракети, посилення авіаційного озброєння, протитанкову зброю. Велика Британія виділила 115 млн євро: повний пакет допомоги для фінансування розмінування та обслуговування техніки. А Данія пообіцяла передати F-16 на початку 2024 року. Німеччина посилить нашу оборону танками й бронетехнікою. Бельгія - навчатиме пілотів. Іспанія надасть додаткові системи ППО та допоможе теплим одягом для військових.  Від Литви ми отримаємо 2 зенітно-ракетні комплекси NASAMS, артилерійські боєприпаси калібру 155 мм, а також електрогенератори, армійські похідні ліжка та теплу уніформа. Інші країни також долучились з допомогою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube