Іранський режим готовий надати своїм російським союзникам балістичні ракети Fath 360 та пускові до них
Вже найближчим часом Росія може отримати від своїх іранських союзників балістичні ракети малої дальності Fath 360. Точна кількість ракет, які передасть режим аятолл, невідома, але мова може йти про сотні одиниць. Десятки російських окупантів зараз проходять в Ірані навчання з використання Fath 360 та їхніх пускових.
Як повідомляє інформаційне агентство Reuters, ще 13 грудня 2023 року два режими підписали контракт на постачання балістичних ракет Fath 360 та Ababil. Цю інформацію виданню підтвердили джерела у європейській розвідці, зазначивши, що точних термінів передачі ракет поки що назвати немає можливості, але це "станеться найближчим часом".
У США вже прокоментували цю новину. Представник Ради національної безпеки США сказав, що США та НАТО готові дати жорстку відповідь іранському режиму, якщо він наважиться зробити такі постачання. Російське міністерство оборони проігнорувало прохання видання про коментар.
Fath 360 – балістичні ракети, озброєні 150-кг фугасною боєголовкою та здатні вражати цілі на відстані від 75 до 120 кілометрів. Також ракети мають супутникове керування. Військові експерти вважають, що Fath 360 є своєрідним аналогом американських систем HIMARS.
Зазначимо, що колишній міністр оборони РФ Сергій Шойгу 5 серпня відвідав Іран з візитом. Зокрема він заявив про повну співпрацю двох режимів, у Москві та у Тегерані, у "вирішенні актуальних регіональних питань". А ізраїльські ЗМІ пишуть, що росіяни могли перекинути до Ірану власні ОТРК "Іскандер" та комплекси РЕБ "Мурманськ-БН", щоб допомогти своїм іранським союзникам захиститися від контратак Ізраїля.
Військові експерти повідомляють, що комбінована атака Росії 31 липня, коли Повітряні сили ЗСУ збили майже 90 ворожих БпЛА, мала на меті перезавантажити Протиповітряну оборону України, але зазнала невдачі, тому від запуску ракет ворог відмовився. Повітряні сили збили рекордну кількість ворожих дронів "Шахедів", що летіли на Київ, атака показала використання нових методів боротьби з безпілотниками. Окрім звичних засобів ППО, було застосовано й армійську авіацію, що включає гелікоптери, для полювання на безпілотники.
Ця нова тактика демонструє, що українські військові знайшли ефективний вихід у ситуації, коли доступ до спеціалізованих літаків, як "Супер Тукано", залишається обмеженим. Використання гелікоптерів для полювання на дрони може стати тактикою, яка буде застосовуватися й надалі, вважає експерт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.